Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 11:44
 
Erdoğan Gebze’ye müjdeler yağdırdı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran seçimleri hazırlığı doğrultusunda Kocaeli'ne geldi. Erdoğan, Gebze’de bulunan askeri kışla ve Hünkar Çayırı ile ilgili müjdeleri birbiri ardına sıraladı.
SİYASET Haberi
Erdoğan Gebze’ye müjdeler yağdırdı!

Türkiye’de seçime az bir süre kala Cumhurbaşkanı adayları da çalışmalarını hızlandırdı. Bu bağlamda ülkenin çeşitli yerlerinde miting düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün Kocaeli’nde vatandaşlarla buluştu. İzmit Perşembe Pazarı Alanı’nı dolduran vatandaşlar Erdoğan’ın kürsüye çıkmasıyla büyük bir coşku yaşadı. Yaklaşık on binlerin karşıladığı mitinge bölgemizden de katılım yoğun oldu. Ayrıca organizasyona Başbakan yardımcısı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Kocaeli Milletvekili adayları, AK Parti Kocaeli İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Kocaeli Büyükşehir Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu AK Parti ilçe başkanları, MHP ve BBP’li siyasiler ile çok sayıda protokol katıldı. Abdullah Eryarsoy konuşmasında, “24 Haziran’da Recep Tayyip Erdoğan’ın boynunu büktürmeyeceğiz” şeklinde derken, Karaosmanoğlu ise, “Biz çalışmayı ve gayreti liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik. Yapacak çok işimiz var durmak yok yola devam” dedi. Konuşmaların ardından milletvekili adayları kalabalığa tanıtıldı. Daha sonra Kürsüye çıkıp vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim süreci ve Kocaeli'ne yapılan yatırım ve hizmetler hakkında konuştu. Erdoğan uzun süredir akıbetinin ne olacağı hakkında çeşitli söylentiler olan Gebze Askeri Kışla Alanı'nın ve Hünkar Çayırı'nın Millet Bahçesi olacağı müjdesini verdi. Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

“MİLLET BAHÇESİ YAPIYORUZ”
“Kocaeli'ne 24 milyar yatırım yaptık. 9 bin 674 derslik inşa ettik. Gebze Teknik Üniversitesi'ni 2014 yılında ilimize kazandırdık. Şimdi üçüncü bir üniversite için daha çalışmalar yapıyoruz. Eğitim, bilim, sanat bunlar bizde. Bunun yanı sıra Gebze Kışlası'nın olduğu yere, 400 dönümlük alana Millet Bahçesi'ni kuruyoruz. İngilizlerin parkı varsa Kocaeli'nin de Millet Bahçesi olacak. Bu bahçenin hemen yanına da parkın ihtişamına yakışır bir cami yapacağız. Hünkar Çayırı'nı tarihi dokusuna uygun bir şekilde Millet Bahçesine çevireceğiz. Bununla beraber Gebze'ye sağlık konusunda da sınıf atlatacağız. 400 yataklı Gebze Fatih Devlet Hastanesi önümüzdeki ay hizmete girecek.

GEBZE'YE MİLLİ ÇİP FABRİKASI
Tem Otoyolu Gebze geçidinde 6 adet üst geçit yapmak için önümüzdeki ay ihaleye çıkıyoruz. Hızlı tren projeleri tamamlandığı zaman Kocaeli birçok il merkezine bağlanmış olacak. Kocaeli otomobilin Bursa ile beraber merkezi konumunda. Bay Muharrem bilsin ki bu proje elektrik-elektronikle çalışacak. Biz uzaya ulaşmanın çalışmalarını yapıyoruz. Gebze-Halkalı banliyö hattında modernize yapıyoruz. 8,5 milyar olan yatırımımızın çalışması devam ediyor. Gebze'de bulunan ve birinci etabını tamamladığımız Bilişim Vadisi kendi teknolojimizi ürettiğimiz, milli teknolojimizi yükselteceğimiz yer olacak. Ayrıca Gebze'de milli çip fabrikası kuruyoruz. İnşasına yakın zamanda başlanacak olan Gebze-Darıca metrosu bölgede kesintisiz ulaşım sağlayacak.

“KOCAELİ KABINA SIĞMIYOR”
Türkiye'nin lokomotifi Kocaeli, sizleri hasretle ve muhabbetle selamlıyorum. Bugün yine kabına sığmıyorsun Kocaeli. 24 Haziran'da gümbür gümbür gelmeye var mıyız Kocaeli? Erdem, irade ve cesaretle Türkiye'yi şahlandırmaya hazır mıyız Kocaeli? Bugün bizi bir kez daha coşkuyla kucakladığınız için çok teşekkür ediyorum. Gördüğüm bu sevgi seli bu kardeşinizi heyecanlandırıyor. Buradaki birlik dosta güven düşmana korku verir. Sizin sınır tanımayan şu sevginiz bize çalışma aşkı veriyor. Bu muhabbeti görünce insan yorulur mu? Yılda en az bir kez Kocaelili kardeşlerimizin hatırını sorduk. Biz sizlerin umutlarını hayallerini çok iyi biliyoruz. Biz siyaseti ikbal için değil, milletimiz için yapıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, Gebze’ye, müjdeler, yağdırdı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı