Haber Detayı
17 Haziran 2018 - Pazar 16:07
 
DARICA TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU
Darıca’da Ramazan Bayramı bayramlaşma programı milletvekilleri, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla Darıca Çınaraltı Meydanı’nda yapıldı.
SİYASET Haberi
DARICA TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

 

Darıca Kent Bayramlaşması programına Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Chp Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Müftüsü Muharrem Bilgiç, Kocaeli Ak Parti Milletvekili Aday Hakan Höbek, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

RAMAZAN AYINI HUZUR İÇİNDE GEÇİRDİK

Programda bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Darıca Belediyesi olarak değişik mahallelerde düzenlediğimiz toplu iftar programları, sahilde ay boyunca organize ettiğimiz değişik etkinlikler ve Kadir Gecesi’nde düzenlediğimiz programla ramazan ayını en iyi şekilde geçirdik. Binlerce insan hep birlikte el açıp ülkemiz ve Müslüman alemi için dua ettik. Mübarek Ramazan Bayramı ülkemizin birlik ve beraberliğine vesile olsun, dünyadaki tüm mazlumlar için kurtuluşa vesile olsun. Bu duygu ve düşüncelerle bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu ile tüm halkımızın ve Müslüman kardeşlerimizin Mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, huzur ve mutluluklar temenni ederim.” diyerek herkesin bayramını tebrik etti.

Bayramlaşma programında kısa bir selamlama konuşması yapan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman ise “bu güzel günde bayrama erişmenin mutluluğunu yaşıyorum. Tüm İslam Aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Rabbim sevdiklerimizle beraber daha nice bayramlara kavuşmayı nasip eylesin. “ dedi.

Programda birer selamlama konuşması yapan Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker ve Tahsin Tarhan’da programa katılanları nezdinde herkesin bayramını tebrik ettiler. Konuşmaların ardından vatandaşlar protokol üyeleriyle bayramlaştılar.

Darıca’da arefe günü ise şehitlerin mezarları ile Darıca şehitliği ziyaret edilerek dualar edildi. İlçe protokolünün katıldığı ziyaretlerin ardından ise Şehit Murat Tevlim’in ailesi ziyaret edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DARICA, TÜRKİYE'YE, ÖRNEK, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı