Cengiz Topel Havaalanı kapandı!
Cengiz Topel Havaalanı kapandı!
‘Evde Kal’ etkinliklerin tadını çıkar
‘Evde Kal’ etkinliklerin tadını çıkar
Fatma Kaplan Hürriyet, fedakar personellerine Moral primi müjdesi verdi
Fatma Kaplan Hürriyet, fedakar personellerine Moral primi müjdesi verdi
Evde kal kocaeli.... 4 gün yağış var
Evde kal kocaeli.... 4 gün yağış var
Büyükşehir’den vatandaşlara Covid-19 bilinçlendirmesi
Büyükşehir’den vatandaşlara Covid-19 bilinçlendirmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TÜGVA Çayırova’dan Protokol Ziyaretleri
TÜGVA Çayırova’dan Protokol Ziyaretleri
Çayırova'nın Karate antrenörü  Dünya Karate Şampiyonasında
Çayırova'nın Karate antrenörü Dünya Karate Şampiyonasında
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
KARABACAK’TAN İSTİKRAR VURGUSU
KARABACAK’TAN İSTİKRAR VURGUSU
Işık; Dilovası'na Millet Bahçesi
Işık; Dilovası'na Millet Bahçesi
Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 15:38
 
Anne oteli yepyeni yüzüyle açıldı
Kocaeli Anneleri Derneği ve Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi yönetiminin birlikte çalışması sonucu, hastane içindeki Anne Oteli yenilerek hizmete açıldı
GÜNDEM Haberi
Anne oteli yepyeni yüzüyle açıldı

Kocaeli Anneleri Derneği, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi yönetimi ile birlikte çalışarak Anne Oteli’nin yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağladı. Anne Oteli’nin açılış törenine, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve eşi Zeynep Emiroğlu, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır, Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, Dernek Yönetimi ve Üyeleri, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ve hastane yönetimi katıldı.

ANNE OTELİ’NDE NELER YENİLENDİ?

Kocaeli Anneleri Derneği’nin geçtiğimiz ay Wellborn Otel’de düzenlenen kahvaltılı bağış organizasyonu ile Anne Oteli’nin yenilenmesi için ilk adımı attı. Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi Sorumlu Müdürü Fatih Zer ile birlikte yürütülen Anne Oteli’nin iyileştirilmesi projesi titizlikle tamamlandı. Mevcut mekana yapılan eklemeler ve yeni alanda gerçekleştirilen tefrişattan sonra yatak sayısı iki katına çıkarıldı. Ortamın fiziki şartlar düzeltildi. Yatak, baza, komidinler alındı, nevresimler yenilendi. Yeni olan her iki odanın da dolapları yenilendi, çamaşır ve kurutma makinası, mikrodalga fırın tedarik edildi. Mutfak tefrişatı yapıldı, mekan parke kaplama yapıldı. Duvar kağıdı, perdeler yenilendi ve televizyon alındı.

YENİ HEDEF: SUDA DOĞUM

Açılış töreninde bir konuşma yapan Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, “Anne Oteli projesi diğer projelerimizde olduğu gibi duygusal alt yapısı olan bir proje. Anneler ve çocuklar için bir şeyler yapabildiğimiz için mutluyuz. Otelin yenilenme sürecini birlikte yürüttüğümüz Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi yetkililerine, kahvaltı organizasyonumuzda bağışta bulan yardımsever dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. Hande Kaya’nın ardından sözü alan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın da Kocaeli Anneleri Derneği’ne ve bağışta bulunan yardımseverlere teşekkür ederek konuşmasına başladı. Bu projenin kendileri için büyük önem taşıdığını dile getiren Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, yeni hedeflerinin ise suda doğum konusunda uzman bir hastane olarak yollarına devam etmek olduğunu söyledi.

BİRLİK OLMAK ÖNEMLİ

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney yaptığı konuşmasında, "Sağlıkta yatırımlar hızlıca devam ediyor fakat sivil toplum örgütleriyle yapılan çalışmalar sağlığa daha farklı bakış açıları kazandırıyor. Bu yüzden birlik olmak önemli.” dedi.  Son olarak Hastane Müdürü Fatih Zer; Başhekim Yrd. Yusuf Atakan Baltrak, Sağlık Bakım Hizmetleri Yrd. Reyhan Aydın ve tüm Alikahya çalışanlarına destek ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

DESTEK OLAN KURUMLAR

Anne Oteli’nin yenilenerek anne ve bebeklerin rahat edebilmesi için kişisel bağışta bulunan yardımseverlerin dışında bazı kurumlar da destek oldu. Bunlardan bazıları; Akademi Hastanesi, Gönenç Mobilya, Fit4ever, Doğadan ve tüm temizlik malzemelerinin sponsoru olarak Hayat Kimya. Detaylı bilgi için: info@kocaelianneleri.com adresine mail atabilirsiniz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Anne, oteli, yepyeni, yüzüyle, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı