Haber Detayı
07 Ocak 2022 - Cuma 17:01
 
Vali Yavuz, Kocaeli’ni İhracatta İkinci Sıraya Taşıyan Emekçilere Ziyaretlerini Sürüyor
Vali Seddar Yavuz, bir önceki yıla göre ihracat rakamlarında yaşanan 28’lik artış ile ülkemiz ekonomisinin lokomotifi olan bilim, sanayi ve teknoloji şehri ilimizin üretimine, istihdamına ve ekonomisine katkılar sunan iş dünyasına olan ziyaret ve desteklerini sürdürüyor.
EKONOMİ Haberi
Vali Yavuz, Kocaeli’ni İhracatta İkinci Sıraya Taşıyan Emekçilere Ziyaretlerini Sürüyor

İlk ziyaretlerini Ülkemizin ihtiyacı olan gübreyi üreten Gübretaş Yarımca Fabrikasına gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz’a Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin’de eşlik etti.

Gübretaş Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Karaman tarafından karşılanan Vali Yavuz, fabrikayı ve limanı gezerek, bilgiler aldı. İlimizin emekçileri, fabrika çalışanları ile de sohbet eden Vali Yavuz, her birine emekleri için teşekkür ederek, kolaylıklar diledi.

Vatandaşlarımızla Bir Araya Geldi

Ziyaretleri sırasında Tavşancıl Spor Kulübü Derneğine uğrayan ve burada vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Yavuz, hatırlarını kırmayıp çay ikramlarını geri çevirmedi. 

Bol sohbetli ve samimi geçen ziyarette vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerini de dinleyen Vali Yavuz, buradaki esnafları da selamlayarak, bereketli kazançlar diledi.

Yolda rastladığı çocukları unutmayan, eğitim ve günlük yaşamlarına dair sorular sorarak gönüllerini alan Vali Yavuz, hediyeler verip, gönüllerine hatıra bıraktı. 

Pimtaş Plastik Ziyaret Edildi

Tavşancıl ziyaretlerinin ardından Vali Yavuz, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 105 ayrı ülkeye ihracat yapan önemli sanayii kuruluşlarımızdan Pimtaş Plastik İnşaat Malzeme Sanayi Tic A.Ş.'yi ziyaret etti. 

Pimtaş Plastik İnşaat Malzeme Sanayi Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz tarafından karşılanan Vali Yavuz beraberindeki Gebze Kaymakamı Mustafa Güler ile birlikte toplantı odasına geçtiler. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz’dan bilgiler alan Vali Yavuz, üretimi yerinde gözlemlemek için tesisleri ziyaret etti.

Plastik sektöründeki uluslararası öncü kuruluşlardan biri olan Pimtaş Plastik İnşaat Malzeme Sanayi Tic. A.Ş. tesislerinde üretime dair bilgiler alıp, incelemelerde bulunan Vali Yavuz çalışanlara da kolaylıklar diledi. 

Sanayicilerimize ve Fedakarca Çalışan Emekçi Kardeşlerimize Teşekkürler

İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine, gelişimine ve istihdamına katkı sunan iş insanlarımıza teşekkür eden, üretimin bereketini yerinde gördük diyen Vali Yavuz: “Dış ticaret hacmimiz bir önceki yıla oranla 34.33 artarak 92.742.998 milyar dolar oldu. İhracatımız ise 28 artarak 33.553 milyar dolar olarak gerçekleşti. Ülkemizin dış ticaretinin 20’si, Gümrüklerdeki vergi tahsilatının 23’ü İlimizde gerçekleştirildi. Bu anlamda ülkemiz ekonomisinin lokomotifi Kocaelili Sanayicilerimize ve fedakarca çalışan emekçi kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Yavuz,, Kocaeli’ni, İhracatta, İkinci, Sıraya, Taşıyan, Emekçilere, Ziyaretlerini, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı