Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 21:48
 
TÜBİTAK MAM ve TÜBİTAK BİLGEM'de şok gelişme
TÜBİTAK MAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan ile TÜBİTAK BİLGEM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, görevlerinden istifa etti.
BİLİM Haberi
TÜBİTAK MAM ve TÜBİTAK BİLGEM'de şok gelişme

Türkiye’nin göz bebeği TÜBİTAK’ın Gebze kampüsünde faaliyet gösteren Marmara Araştırma Merkezi ve BİLGEM’in Yönetim Kurulu Başkanları görevlerinden istifa etti. Başkan dayanmayan TÜBİTAK’da “Neler oluyor?” sorusu akıllara geldi. 

Türkiye’nin bilim üssü TÜBİTAK’da üst düzey istifalar yaşandı. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. İbrahim Kılıçaslan ile BİLGEM Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Hacı Ali Mantar istifalarını bildirdi. Gazetemizin TÜBİTAK yetkililerinden ulaştığı bilgilere göre Türkiye’nin göz bebeği bu iki kurumun yöneticileri görevlerinden ayrıldılar. 3 yıl önce TÜBİTAK MAM Başkanı olan ve aslen Kocaelili olan İbrahim Kılıçaslan’ın ayrılmasıyla kurumda yaşanan istifalara bir yenisi daha eklenmiş oldu. 
TÜBİTAK’A BAŞKAN DAYANMIYOR
Özellikle Korona Virüs aşı ve ilaç çalışmalarının yürütüldüğü TÜBİTAK’da yaşanan istifalar “Neler oluyor?” sorusunu akıllara getirdi. Kılıçaslan’ın istifasıyla TÜBİTAK MAM’da son 5 yılda beşinci kez Başkan değişmiş oldu. Hal böyle olunca “TÜBİTAK MAM’a başkan dayanmıyor” sözü akıllara geldi. TÜBİTAK kaynaklarından edinilen bilgilere göre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü iken MAM Başkanlığını vekaleten yürüten Dr.Orkun Hasekioğlu’nun yerine atanan Prof.Dr. Kılıçaslan’ın da görev süresi 3 yıl sürmüş oldu. BİLGEM Başkanlığı’ndan istifa eden Prof.Dr. Hacı Ali Mantar ise Test ve Değerlendirme Başkan Yardımcılığı'nda görev yaparken bu göreve getirilmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜBİTAK, MAM, ve, TÜBİTAK, BİLGEM'de, şok, gelişme,
Yorumlar
Haber Yazılımı