Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 04:23
 
Süheyl Erboz, Covid 19 nedeniyle hayatını kaybetti
Türkiye’de OSB camiasının ağabeyi olarak bilinen tecrübeli sanayi adamı Süheyl Erboz, Covid 19 nedeniyle hayata gözlerini yumdu.
EKONOMİ Haberi
Süheyl Erboz, Covid 19 nedeniyle hayatını kaybetti

Marmara sanayisinin sevilen isimlerinden olan Süheyl Erboz, hayatını kaybetti. 1 aydır yoğun bir şekilde koronavirüs (Covid-19) tedavisi gören Süheyl Erboz, milyonları öldüren virüsün pençesinden kurtulamadı. Sanayi camiasında şok etkisi yaratan bu haber, Erboz’un tüm sevenlerini yasa boğdu. Dinamik yapısıyla tanınan Başkan, çalışma hayatının yoğunluğundan ve stresinden uzaklaşmak için sık sık spor yapmasıyla ve atletik yönüyle tanınıyordu.

Marmara’daki önemli OSB’lerin kurulmasında emeği olan camianın sevilen isimlerinden Süheyl Erboz, Kocaeli’nin en güçlü sanayi bölgelerinden Dilovası İMES OSB’nin yıllarca başkanlık görevini yürütmüştü. Yeni kurulan Yalova İMES Makine İhtisas OSB’nin de Kurucu ve Onursal başkanı olarak görevini sürdüren Erboz, OSB camiasının çatı kuruluşu olan OSB Üst Kuruluşu (OSBÜK) bünyesinde de üst düzey görevlerde yer almıştı. Süheyl Erboz, çarpık uygulamaları iyileştirme çabasıyla sanayi camiasının gönlünde taht kurmuştu.

Mansetmarmara.com ailesi olarak çalışma hayatını OSB’lere adayan ve sanayinin Türkiye’deki gelişimini hızlandırmak için büyük emekler veren Erboz’a Allah’tan rahmet; başta kederli ailesi ve OSB camiası olmak üzere tüm sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Süheyl, Erboz,, Covid, 19, nedeniyle, hayatını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı