Haber Detayı
17 Kasım 2021 - Çarşamba 16:12
 
Recep Laç, karara isyan etti: Mithat Ağa ve Murat Aydın bu sorulara cevap verin ya da İSTİFA edin !!!
Süper Amatör Lig A Grubu’nda sezonun ilk haftasında oynanan Dilovası Belediyespor ile Suadiyespor arasındaki maçın kararı verildi.
SPOR Haberi
 Recep Laç, karara isyan etti: Mithat Ağa ve Murat Aydın bu sorulara cevap verin ya da İSTİFA edin !!!

 

Futbol İl Tertip Kurulu iki takımın da hükmen mağlup edildiğini açıkladı. Alınan karar sonrasında Dilovası Belediye Spor Kulübü Başkanı Recep Laç isyan etti, KASKF Başkanı Murat Aydın’ı istifaya davet etti

ARTIK YETER, ONURUNUZLA İSTİFA EDİN!

Dilovası Belediyespor Başkanı Recep Laç’ın isyan bayrağını çektiği ve KASKF Başkanı Murat Aydın ile Mithat Ağa’yı istifaya davet ettiği yazı şu şekilde: “Herkesin bildiği üzere pandeminin ardından çok özlediğimiz futbol sezonu başladı ve bizler sevdiğine kavuşan çocuklar gibi özlemle, sevinçle bunu yaşadık. Dilovası Belediye Spor Kulübü olarak ilk günden beri felsefemiz doğru, dürüst ve karakterli bir takım ortaya çıkarmak. Dilovası’nın adını tüm şehrimize hayranlık ile duyurmak. Bu arzu ve isteğimiz aynı şekilde devam etmektedir. Çoğu zaman maruz kaldığımız haksızlıklar ve ithamlara tüm spor kamuoyu şahittir. Lakin bu haksızlıkların ve adaletsizliğin artık futbolun sözde patronları tarafından yapılıyor olması canımıza tak etmiş durumda.

“FUTBOLCUMUZUN ASKERLİKLE İLİŞİĞİ YOK”

Ligin ilk haftası Suadiyespor’la oynadığımız ve zorlu bir müsabakadan sonra 1-0 kazandığımız alnımızın ak sütü gibi helal olan 3 puanımız, Kocaeli ASKF Futbol İl Tertip Komitesince adeta gasp edilmek istenmiştir. Futbolun adaletini ve kurallarını değil, içlerinde ki Dilovası nefretini işleten bu zihniyet Futbol Müsabaka Talimatın da yazan kuralları uygulamamış haksız ve kanunsuz bir şekilde kazandığımız 3 puanı gasp etmiştir. Sporcumuz Temmuz Ayından beri İzmit’te de birçok takımda antrenmanlara çıkmış askerlikle hiçbir ilişiği olmayan ve bize katılıp 2 aydır idman maç yapan birisidir. Asker olduğu ile ilgili en ufak bir bilgimiz veya şüphemiz olsa neden takımımıza alalım oynatalım? Hangi asker 3 ay dışarıda olabilir? Hangi kulüp sporcularından askerlik belgesi ister?

“PUANIMIZI HUKUKSUZCA GASP ETTİLER”

Suadiye Spor kulübünün delilsiz iddiasını incelemeye alan İl Tertip Komitesi ve Mithat Ağa, Futbol Müsabaka Talimatı 23.maddede geçen, hükmen mağlubiyet kararları ile ilgili başvurular mutlaka bir delile dayanmak zorundadır, delile dayanmayan başvurular incelenmez maddesine ve bu maddeye ilişkin başvurumuza hiçbir gerekçe göstermeden ret cevabı vermişlerdir. Madem Futbol Müsabaka Talimatını uygulamayacaksınız, madem kural ve kanunlar sizin için geçersiz, sizin için tek geçerli olan ahbap çavuş ilişkileriyse o zaman o koltukları işgal etmekten vazgeçecek ve gideceksiniz !! Bizim kazandığımız 3 puanımızı silen Mithat Ağa, Cezalı oyuncu oynatan Suadiye Spor’un zaten sıfır olan puanını neden -3 yapmamaktadır? Hiçbir kusurumuz olmamasına rağmen hukuksuzca 3 puanımızı gasp edenler, zaten sıfır puanı olan Suadiye’ye hükmen mağlubiyeti nasıl vermişlerdir? Sıfır puanlı bir takıma hükmen mağlubiyet veriyorsan -3 puanla lige başlaması gerekmiyor mu? Burada neden biz mağdur ediliyoruz.

HAK ARAYIŞIMIZA DEVAM EDECEĞİZ

Mithat Ağa 9 Kasım’da yayınladığı Tertip Komitesi Kararını neden Federasyon Sitesinden kaldırıp 12 Kasım’da tekrar yüklediğini tüm spor kamuoyuna açıklamak zorunda? Kimlerle ne gibi pazarlıklar yapıldı da o kararlar olduğu gibi tekrar yayınlandı? Sn Başkan Murat AYDIN, İl Temsilcinize yayınladığın kararları neden kaldırdın diye sordunuz mu? Bu rezil konunun neresindesiniz? Bizim itirazımız ve bir iddiayı incelemeye alamazsınız, hükmen mağlubiyet kararı verilebilmesi için mutlaka delil olmalı maddesini gözünüzün içine sokmamıza rağmen, hiçbir gerekçe göstermeden başvurumuzu nasıl reddedersiniz? Madem başvurumuzu reddedecektiniz, neden öncesinde bizi gazetecilere aratıp konu Ankara’ya gidecek ne bekliyorsunuz gibi bir ağız yoklaması yaptırdınız? Ankara’nın vereceği cevaptan mı korktunuz? Sn Mithat Ağa ve Kocaeli ASKF tarafsızlığını, güvenilirliğini ve adaletini yitirmiştir. Dilovası’na olan bu kin ve nefretleri ile o koltuklarda oturmamaları futbola hizmettir. Yeter artık düşün bu futbolun ve Dilovası’nın yakasından. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, biz Hak’kı sonuna kadar savunacağız ve yükselteceğiz. Hak arayışımıza da devam edeceğiz. Sadece belirli kişilerin federasyonu olmaktan kurtulana kadar da mücadelemizi bırakmayacağız? Bizler Dilovası kulüpleri olarak bu adaletsizliğin peşini asla bırakmayacağız ve sesimizi daha yüksek duyuracağız. O koltukları işgal eden sizlerde artık oturduğunuz koltukları bırakıp gidin, bir dakika bile orada oturmamalısınız.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Recep, Laç,, karara, isyan, etti: Mithat, Ağa, ve, Murat, Aydın, bu, sorulara, cevap, verin, ya, da, İSTİFA, edin, !!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı