Haber Detayı
12 Mayıs 2021 - Çarşamba 04:28
 
Kocaelililer, İsrail’in zulmüne sessiz kalmadı
İsrail’in Kudüs’te Müslümanlara karşı sürdürdüğü zulme Kocaelililer sessiz kalmadı.
DÜNYA Haberi
Kocaelililer, İsrail’in zulmüne sessiz kalmadı

Terör devleti İsrail tüm dünya kamuoyu önünde Filisten’e kanlı saldırılar yapmaya devam ediyor. Mescid-i Aksa’daki akşam namazı çıkışında Müslümanların ilk kıblesine alçak bir saldırı düzenledi. İsrail’in arsız saldırılarına karşı dün İzmit’te İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından tepki konvoyu oluşturuldu. Dün gece Memur-Sen, İHH ve AGD genel merkezlerinin aldığı ortak karar neticesinde İzmit kent merkezinde 150 araçlık bir konvoy düzenledi. Konvoyun ardından ortak bir basın açıklaması yapıldı.

FİLİSTİN SALDIRI ALTINDA

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Filistin, saldırı altında… Kudüs, kirli postallar altında eziliyor… Mesicidi aksa, gettolaşmış ruhların, terörist canilerin tasallutu altında. Ve bir halk direnmeye devam ediyor, iki yüzlü dünyaya inat, başını kuma gömen idraksizlere inat. Bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine yürüyor, atsız pusatsız. Utan dünya… Utan insanlık… 

İLK KIBLEMİZ

Biz bugün burada hatırlatma yapmak için, o, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık. Evet. İnsan olmanın asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır. Coviti, stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescidi aksaya saldıran terörist İsrail’in yaptıklarını telin etmek, asgari bir durum arzetmektedir. 

BİLİYORUZ…

Fakat biz şunu da biliyoruz: Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörirst İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir. 

TERÖR DEVLETİ İSRAİL 

Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir. Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistinde, Kudüste bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikatı yılmadan usanmadan hatırlatamaya ve gerçekleri yüzlülerin yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz. Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor… Biz de burada direnmeye devam edeceğiz bu kör düzene karşı. Yılmayacağız! Usanmayacağız! 

ŞİDDETİN ESİRİ

İsrail, asırlara sari getto kültürüyle o bölgede hep düşman üreterek varolmaktadır. Evet, İsrail, korkularının esiridir. Ve İsrail, holokost endüstrisinden beslenen lobilerin esiri olduğu için şiddeti politikalarının merkezine koymuştur. Kimileri bu söylediklerimizi hamaset diyebilir… Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız. Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz. Korku ve şiddetin üreteceği tek şey vardır o da terör. 

TERÖR VE TEHDİT

İsrail’in bu bölgeye yerleşme sürecine bir bakın, temelinde terör göreceksiniz. İsrail’in sözde kurucusu ve sözde ilk cumhurbaşkanı Ben Gurion ve ondan sonra görev alan birçok yöneticisi, terör ve tedhit hareketlerinin içinde bulunmuş kişilerdir. 

MÜSLÜMANLARIN MABEDİ

Herkes bilsin ve duysun ki, Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki; Kudüs Filistindir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. 

HERKES GÖRECEK

Ve herkes şunu görecek ki; Filistin, örgür ve bağımsız yaşayacak. Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Aksada Siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar. Biz buna varız.

KUDÜS’TE ADALET DÜNYADA ADALET

Biz, Kocaeli sivil toplum kuruluşları ailesi olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz. Kudüste adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaelililer,, İsrail’in, zulmüne, sessiz, kalmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı