Haber Detayı
11 Mayıs 2021 - Salı 23:30
 
Kocaeli’de konut fiyatları bir yılda yüzde 30 arttı!
Pandemi süreci ve alınan tedbirler, konut piyasasını da etkiliyor. Kocaeli’de bir yılda konut fiyatlarının yüzde 30.2 arttığı belirtildi.
EĞİTİM Haberi
Kocaeli’de konut fiyatları bir yılda yüzde 30 arttı!

BETAM tarafından bu yıl beşincisi hazırlanan "KonutPiyasası Görünümü" raporu, son aylarda hayata geçirilen pandemi tedbirlerinin konut piyasalarını olumsuz etkilediğini gözler önüne serdi. Satılık ve kiralık konut fiyatları artarken, ilanlardaki konutlar ise alıcı bulamıyor.  Geçen yılın Nisan ayına göre Türkiye genelinde ortalama satılık konut ilan metrekare fiyatları ise yıllık yüzde 38,4 yükselerek 3.829 TL oldu.

ARTIŞ YÜZDE 30.2

Kocaeli’de ise geçen yılın Nisan ayına göre komutların metrekare fiyatı 2 bin 150 liradan 2 bin 800 liraya yükseldi. Kocaeli’deki konut fiyatlarındaki artış yüzde 30.2’yi buldu.Kiralanan konut sayısının kiralık konut ilan sayısına oranı geçen yılın aynı dönemine göre tüm şehirlerde arttı. Kiralanan konut sayısının kiralık konut ilan sayısına oranında en yüksek yıllık artışı ise Kocaeli’de yaşandı. Kocaeli’de son bir yıldaki artışı yüzde 13.7 oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli’de, konut, fiyatları, bir, yılda, yüzde, 30, arttı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı