Haber Detayı
16 Aralık 2020 - Çarşamba 19:09
 
HAVELSAN’dan Gebze’ye dev tesis! Bilişim Vadisi’nde açıldı
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, savunma sanayinde Türkiye’nin öncü firmalarından Havelsan’ın bünyesinde Bilişim Vadisi’nde kurulan Havelsan İleri Teknolojiler Merkezinin açılışına katıldı.
BİLİM Haberi
HAVELSAN’dan Gebze’ye dev tesis! Bilişim Vadisi’nde açıldı

HAVELSAN Gebze’ye dev bir tesis kazandırdı. Türk Savunma sanayinin devlerinden HAVELSAN’ın Bilişim vadisinde gerçekleştirilen programa Kaymakam Mustafa Güler’in yanı sıra Havelsan Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muhammed Hasan Aslan ve Bilişim Vadisi yönetim kurulu üyeleri katıldı.

GELECEĞE YELKEN AÇTIK

Açılış programında konuşan Kaymakam Güler “ Havelsan Genel Müdürümüze, Başkan vekilimize, Bilişim Vadisi Genel Müdürüne teşekkür ediyorum.  Havelsan askeri ve sanayi alanında yaptığı üretimlerle ve burada açacağımız ileri teknoloji merkezi ile bölgemize ve Bilişim vadisinin gücüne güç katacaktır. Çok güçlü bir lokasyondayız. Tübitak, Martek gibi önemli kurum ve kuruluşlar ile Gebze Teknik Üniversitesi gibi çok başarılı bir üniversitemiz var. Her biri birbirinden kıymetli OSB’lerimiz bulunmaktadır.  Gebze sanayi, teknoloji, yazılım ve tasarım merkezi haline geldi. Türkiye’nin otomobilinin Gebze’ye gelmesiyle büyük bir ivme kazandı. Türkiye'nin önemli yatırımcılarını Bilişim vadisine ofis açmaya davet ediyoruz. Türkiye eski Türkiye değil. Üretim ve sanayi yatırımlarıyla geleceğe yelken açmış bir ülkedir. Ülkemiz bölgesel güç olmayı aşarak küresel bir güç haline geldi. Emeği geçenlere, destek olanlara çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAVELSAN’dan, Gebze’ye, dev, tesis!, Bilişim, Vadisi’nde, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı