Haber Detayı
29 Mayıs 2021 - Cumartesi 12:04
 
Dilovası’nda kütüphanesiz okul bırakmadılar
Okuma Sanatı Kulübü, son kurduğu lise kütüphanesi ile Dilovası’nda kütüphanesiz okul bırakmadı
EĞİTİM Haberi
 Dilovası’nda kütüphanesiz okul bırakmadılar

Okuma Sanatı Kulübü, ilimizden başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan kütüphane katkısına bir yenisini daha ekledi. Dilovası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ‘Değişim Akademi’ kütüphanesi adıyla bir kütüphane desteği veren Okuma Sanatı Kulübü’nün yanı sıra kütüphanenin açılışına Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Belediye Başkanı Hamza Şayir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay ile Okuma Sanatı Kulübü üyeleri ve kütüphane sponsoru Kamil ve Funda Bolat çifti, Okuma Sanatı kulüp Başkanı Tülay Yanıkoğlu Yazıcı katıldı.  

KÜTÜPHANESİZ OKUL KALMADI

Okuma Sanatı Kulübü, kütüphanesiz okul bırakmamak şartıyla yola çıktığı 2017 Nisan ayından bugüne kadar toplamda 62 devlet okuluna kütüphane ve kitap desteğinde bulundu. Bunlardan 11 tanesini Kocaeli’nin dezavantajlı bölgelerinden biri olan Dilovası’nda gerçekleştiren kulüp, Değişim Akademi Kurucusu Kamil Bolat ve eşi Funda Bolat sponsorluğunda tamamlanan kütüphane ile bölgede şuan için kütüphanesiz okul bırakmadı.

HATIRA ORMANI KURACAKLAR

Okuma Sanatı Kulübü, okullara kütüphane desteğinin yanı sıra Afrika’daki ihtiyaç bölgelerine su kuyuları açtırmaya devam ediyor. Kısa bir süre içerisinde Okuma Sanatı Hatıra Ormanı kurma hedefi de belirleyen kulüp, bunun için gerekli olan tüm çalışmalarını tamamladı. Harekete geçirilmemiş iyilik, iyilik değildir! düsturuyla hareket eden Okuma Sanatı Kulübü, çocuklara, doğaya, ülkesine ve dünyaya olan borcunu en etkili şekilde ödemeye çalışan Okuma Sanatı Kulübü çalışmalarını her geçen gün arttırıyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Dilovası’nda, kütüphanesiz, okul, bırakmadılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı