Haber Detayı
07 Temmuz 2021 - Çarşamba 07:48
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün Dilovası’na bağlanacak!
TOKİ’nin yarın 1 milyonuncu konutun teslim töreni yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 1 milyonuncu kişiye anahtarını teslim ederken ayrıca Dilovası dahil birçok ilde de canlı yayınla anahtar teslim ve kurdele kesim töreni yapılacak.
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bugün Dilovası’na bağlanacak!

Evi olmayan dar gelirli vatandaşları az peşinat, düşük taksit ve uzun vadelerle ev sahibi yapan TOKİ, 1 milyonuncu konutunu sahibiyle buluşturmaya hazırlanıyor. TOKİ,  2003'ten bugüne kadar 1 milyon konut inşa eden başkanlık, 5 milyonu aşkın vatandaşa ev sağlarken, 7 Temmuz Çarşamba günü (bugün) saat 18:00'de Ankara Sincan'da düzenlenecek törenle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 milyonuncu kişiye anahtarı teslim edecek. 

DİLOVASI’NDA DA TESLİM TÖRENİ YAPILACAK
Törende ayrıca canlı bağlantıyla 7 bölgenin her birinde bir TOKİ projesine bağlanılıp, buralarda da anahtar teslimi ve kurdele kesimi yapılması planlanıyor. Bağlantı yapılacak iller ise Karadeniz'de Giresun Bulancak, Ege'de Denizli Bozkurt, İç Anadolu'da Konya İmrenler, Güneydoğu Anadolu'da Diyarbakır Sur, Marmara'da Kocaeli Dilovası, Akdeniz'de Burdur Karamanlı ve Doğu Anadolu'da ise Kars Sarıkamış olarak belirlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan,, Bugün, Dilovası’na, bağlanacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı