Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 11:21
 
Çiler'den engelliler için muhteşem bir organizasyon
Gebze Ticaret Odası özel insanlarımız olarak nitelendirdiğimiz engelliler için muhteşem bir organizasyon düzenliyor.
SİYASET Haberi
Çiler'den engelliler için muhteşem bir organizasyon

Gebze Ticaret Odası tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle "Engelleri Beraber Aşmak" çatısı altında düzenlediği organizasyon Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde saat 10.00'da gerçekleşecek.

BT Uzman Yardımcısı Aslı Over, Atletizm Sporunun tanınan ismi Cahit Kılıçarslan, Psikolog-Eğitmen M.Emin Marsurgüler'in de katılacağı Engelliler Günü programına bölge protokolününde yoğun ilgi göstermesi bekleniliyor.

Engelliler günü nedeniyle bir açıklama yapan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler"3 Aralık Dünya Engelliler Günü; engelli bireylerimizin toplumsal yaşama tam katılımlarının sağlanmasını; üreten, fırsat eşitliğinden yararlanan, bireyler olmalarına imkan verilmesini dilerim.

Birleşmiş milletler tarafından 1992’ de “Uluslararası Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık, engelli bireylere yönelik çalışmalara dikkat çekilmesi, onların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi ve refahının sağlanması, sorunlarına çözüm getirilmesi, hayatın her alanında karşılaştıkları zorluklar karşısında neler yapılabilir konusunun hatırlanması ve vurgulanması açısından oldukça önemli bir gündür.

Nüfusumuzun büyük bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın istihdama daha çok katılmalarını sağlayarak onların eğitilmesine, tüketici oImaktan kurtarıp, üretici olmalarına destek vererek mutIu ve yararIı bir birey haline gelmelerine destek olmak hepimizin görevidir. Kendini birçok alanda ispatlayarak başarılara imza atmış engelli insanlarımızın, bir engelinin de bizler olmaması gerektiği bir dünya düşüncesiyle; her birimizin potansiyel engelli adayı olduğumuzu aklımızdan çıkartmadan hareket etmemizi diliyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çiler'den, engelliler, için, muhteşem, bir, organizasyon, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı