Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 10:46
 
Bilim insanları, Kocaeli’de bir araya gelecek
Her yıl farklı bir üniversitenin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Görüntü İşleme, Wavelet ve Uygulamaları Konferansı, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin ev sahipliğinde kentimizde düzenlenecek.
BİLİM Haberi
Bilim insanları, Kocaeli’de bir araya gelecek

18-21 EYLÜL ARASINDA DÜZENLENECEK

Dünyanın birçok yerinden bilim insanını bir araya getiren Uluslararası Görüntü İşleme, Wavelet ve Uygulamaları Konferansı’nın (IWW2019) 10’ncusu bu yıl kentimizde düzenlenecek. Mühendislik alanları, tarım, çevre ve tıp konusunda en güncel bilgilerin konuşulduğu toplantıya Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ev sahipliği yapacak. 18-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan konferansta dünyada yaşanan gelişmeler, alanında başarılı isimlerle konuşulacak.

dekan-(1).jpg

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDAN KATILIM

Konferansla ilgili bilgi veren KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Yılmaz, “Konferansın amacı akademisyenleri, meslek örgütlerini, kamu ile özel sektör çalışanlarını ve bilime ilgi duyan yurtiçi ve yurtdışından olmak üzere birçok insanı bir araya getirmek. Konferans vasıtasıyla işaret ve görüntüleme alanında yapılan yeni ve farklı araştırmaları, çalışmaları, uygulamaları paylaşacağız” şeklinde konuştu.

dekan-(3).jpg

EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ

Konuşmalarının devamında Yılmaz, “Aynı zamanda üniversite-kamu işbirliklerini arttırmak ve ortak sorunlara çözüm getirmek istiyoruz. Her yıl farklı bir şehirde, farklı bir üniversitenin ev sahipliğinde düzenlenen konferansa bu yıl biz ev sahipliği yapacağız. Konferans aracılığıyla kentimizi bilim insanlarıyla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilim, insanları,, Kocaeli’de, bir, araya, gelecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı