Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 23:38
 
Başkan Şayir o iddiaları yalanladı!
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Dilovası Belediyesi ve Hamza Şayir ile ilgili denetim raporunda yer aldığını iddia ettiği konular hakkında açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
Başkan Şayir o iddiaları yalanladı!

Hamza şayir yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; 

DİLOVASI'NA HİZMET ETMENİN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

''2 yılı aşkın bir süredir Dilovamıza hizmet etmenin mutluluğu içerisindeyiz. İlçemizin layık olduğu seviyeye erişmesi için gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. 50 bini aşkın Dilovalı kardeşimiz ile birlikteyiz. Hizmet noktasında her türlü zorluğa göğüs germek, her türlü engeli aşmak ilçemize ve insanımıza duyduğumuz derin sevginin bir gerekliliği de oldu bizler için. Bugüne kadar, gün geldi zamanımızdan, gün geldi ailemizden gün geldi maaşımızdan fedakarlık yapıp ilçemize hizmet ettik. Yeri geldi Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin desteğini yanımızda htik. Gün geldi hükümetimizin gücünü ilçemizde hizmete çevirdik. Yükselen Şehir Dilovası için elimizden ne geldiyse yapmaya gayret ettik. Bundan sonra da gayret edeceğiz.

''TAKDİRİ KAMUOYUNA BIRAKIYORUZ''

Son dönede CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'nın gerçek dışı iddiaları, karşımıza çıkan engellerden sadece bir tanesidir. Biliyor ve görüyoruz ki bu iddialara halkımız prim vermemektedir. Ancak bizler kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına, tüm iddialara cevap verecek, tüm iftiraları belgelerle çürüteceğiz. Dilovasına hizmet gayesiyle çıktığımız bu yolda, bir engeli daha 50 bini aşkın hemşehrimizin desteğiyle aşacağız. CHP Milletvekili, Dilovası Belediyesi'nin 2020 yılı içerisinde 1 milyon 300 bin lira reklam gideri yaptığını iddia etmektedir. Oysa ki, hakikat böyle değildir. Belediyemiz 2021 yılı içerisinde 85 ayrı konudaki duyuru ve bilgilendirme için  "afiş ve billboard gideri" olarak yaklaşık 850 bin TL'lik bir ödemeyi Dilovası'nın üç firmasına  yapmıştır. Yalan iddia ile arada 450 bin TL gibi bir uçurum bulunmaktadır. Rakamı yüksek göstermek ne insanlık ne de siyasi ahlak ile bağdaşmamaktadır. Burada yapılan bir hesap hatası değildir. İddia sahipleri pandemi sürecinde ilçemizin muhtelif yerlerine koyulan dezenfektan stantlarını, çocuklarımza dağıttığımız oyun gruplarını da reklam giderlerine dahil etmiştir. Üstelik, Dilovası Belediyesi kurulduğundan bugüne, belediye ile iş yapan bir firmayı akraba ilişkileri üzerinden okumak en hafif tabirle art niyettir. Bütün bu olup bitenler nedir? Buna ne söylenebilir? Takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

BU İDDİA GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

CHP'nin bir diğer iddiası ise 4 bin 800 plates topunun Belediyeye alınmadan alınmış gibi gösterildiği yönündedir. Tabii ki bu iddiada gerçeği yansıtmamaktadır. CHP'li Milletvekilinin bu iddialarını ilçemizdeki birileri de maalesef dillendirmektedir. Faturalar ve görsellerden de görüleceği üzere Belediyemiz 350 adet plates topu ve beraberinde kullanılacak ekipmanlar alınarak halkımızın hizmetine sunulmuştur. Böylece CHP'nin bir iddiası daha belgeleriyle çürütülmüştür. CHP'nin bir diğer iddiası ise, Belediyemizin 89 bin TL ödeme yaptığı ve bunun karşılığında hiç eldiven almadığı yönündedir. Bu iddialarda tıpkı diğerleri gibi gerçek değildir. 2020 yılı Mart ayından itibaren ülkemizde görülen pandemi şartlarında sahada çalışan  belediye ekiplerimiz ve pazarlarda hem esnafa hemde pazardaki vatandaşlara   dağıtılmıştır. Bunun görselleri de mevcuttur.

''DEVLET YÖNETMEK CİDDİ BİR İŞTİR''

Belediyemiz önünde gerçekleştirilecek olan ve iptal edilen tiyatro etkinliğine dair söylentilere gelince, devlet yönetmek ciddi bir iştir. Devlette her iş ve işlem resmi olara kayıt altına alınır. Burada da organizasyon firması ile protokol imzalanmış ilgili firma sorumluluğu gereği her türlü hazırlığı gerçekleştirmiş hatta tüm sahne ve ekipmanlarının kurulumunu Belediye önünde gerçekleştirmiştir. Ancak aynı gün temizlik personelimiz Ayhan Sazak vefat etmiştir. Belediye yönetimimizde hem ailenin acısını hem de örf ve adetlerimizi dikkate alarak programı iptal etmiştir. Tüm yükümlülüklerini harfiyen yerine getiren bir firnmanın, kendisinden kaynaklanmayan bir iptal sebebi ile mağdur edilmesini beklemek ne ile açıklanabilir?

''ŞİMDİ HESAP VERME VAKTİDİR''

İşte hakkımızda yürütülen bu kara propaganda ve kirli iftira siyasetini belgelerle çürütmüş bulunmaktayız. Böylesi asılsız iddialara sarılarak, iftirayı siyaset sanarak kendilerince muhalefet yapanları görmek, ilçemiz adına bizleri üzüyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana, ilk andan itibaren hizmet üreten belediyemizin enerjisini böylesi aslı astarı bulunayan yalanlar için  harcamaya artık devam etmeyeceğiz. CHP'nin iftiraları, hakikat karşısında mağlup olmuştur. CHP'nin iftiraları Dilovalının vicdanlarında mahkum olmuştur! CHP'nin iftiraları gerçekler karşısında rezil olmuştur. Şimdi hesap verme vaktidir. Buradan açıkça ifade ediyorum ki, bu iftiraların sahiplerinin yalanları hukuk önünde yanlarına kar kalmayacaktır. Bu iddia sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Müfteriler adalet önünde hesap verecekler!''

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Şayir, o, iddiaları, yalanladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı