Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 15:57
 
Türkiye'de ilk defa Yılport'ta kurulan Lojistik Atölyesi açılışa hazırlanıyor
Türkiye'de ilk defa kurulan 19 TEMATİK (Bir alanda uzmanlaşmış eğitim veren) meslek lisesinden biri olan okulumuzda “ULAŞTIRMA HİZMETLERİ “ alanı “ LOJİSTİK” dalı atölye binası ülkemizde ilk defa Yılport Lisesi bünyesinde açıldı.
EKONOMİ Haberi
Türkiye'de ilk defa Yılport'ta kurulan Lojistik Atölyesi  açılışa hazırlanıyor

Okul Müdürü Kemal Arslan Gazetemize yaptığı açıklama;

 Yıldırım Gurup Yılport Holding tarafından yapılan okulumuz 11 dönüm arazi üzerinde 9600 metrekare kapalı alanda 24 derslik, 6 laboratuvar, konferans salonu, atölye binası, kütüphane ve bir çok sosyal alan özel bir projeye sahiptir. Anadolu Teknik programında eğitim veren okulumuz Liselere Giriş Sınavı LGS ile ülkemizin her yerinden öğrenci alan nitelikli proje okulu vasfındadır. Tematik meslek liselerinin amacına uygun şekilde eğitimler alan öğretmenlerimiz ve YILPORT HOLDİNG’in eğitici personeli tarafından verilmekte , öğrenciler stajını holding bünyesinde ve sektörün liderlerinde yapacak ve mezunlara istihdam sağlanacaktır. Meslek Lisesi memleket meselesi sloganı ile hareket edilen okulumuza holding tarafından sürekli destek verilmektedir.

GARİP & ZEYCAN YILDIRIM VAKFI

Yılport Holdingin misyonuna yakışır mezunlarla piyasada kurumsal kaliteyi yaygınlaştırma ve büyüyen sektör olan lojistik sektörüne daha kalifiye eleman yetiştirme nihai hedeftir. Yıldırım Gurubun iştiraki olan Yılport Holding okulumuzun eğitim öğretim etkinliklerinin tüm aşamalarında destek vermekte ayrıca Garip&Zeycan Yıldırım vakfı kanalı ile değişik eğitim ve sosyal faaliyetler yapılmaktadır. Vakıf tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilen İngilizce eğitim projesi ile 100 öğrenciye konuşma ağırlıklı tabletlerle ve interaktif ortamda İngilizce eğitimi verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimize gitar, bağlama, ney,hat-resim, halk oyunları, tiyatro-drama, sportif eğitimlerde vermekteyiz. Eğitimlere ait müzik sınıflarında 20 şer müzik aleti kurumumuz tarafından temin edilmiştir.

400 KİŞİLİK KONFERANS SALONU

Yıl sonu okulun 400 kişilik konferans salonunda öğrenciler aldıkları eğitimi sergileyeceklerdir. Resim sınıfında aldıkları eğitimle yaptıkları eserler sürekli sergilenmektedir. Öğrencilerimizin tamamı yıl boyu ücretsiz il dışı gezileri , müze, bilim merkezi gezileri, kişisel gelişim eğitimleri ile iş hayatına ve hayata hazırlanmaktadır. Spor salonu bulunan okulumuz bahçesine her branşa ait sahalar oluşturulmuş olup öğrenciler sportif alanda da yetiştirilmektedir.

TÜRKİYE'DE İLK DEFA KURULDU

Ülkemizde ilk defa kurulan lojistik atölye binamızda 21 er bilgisayarlı 2 tam donanımlı bilgisayar laboratuvarı, iş güvenliği sınıfı, depo yönetimi, dağıtım, iş güvenliği , vinç simülasyon meslek derslikleri mevcuttur. Sektörün ihtiyacına göre atölye ve eğitim ortamları geliştirilmektedir. Kocaeli Sanayi Odası ile yapılan protokolle atölyeye kurulan simülasyon cihazları ile; Liman Saha İstif Mk. Operatörü (CRS-ECS) Mobil Vinç Operatörü (MHC) Liman Vinç Operatörü (RTG) Liman Vinç Operatörü ( SSG) Eğitimleri verilecek olup; sadece lise öğrencilerine değil sektöre ve öğretmenlere de lojistik alanında eğitim verilmesi planlanmaktadır. Ulusal ve uluslararası projeleride takip eden okulumuz erasmus, kalkınma jansları, gençlik projelerinde de başvuruları bulunmaktadır. 2020-2021 eğitim öğretim yılı itibari ile Muhasebe finansman alanı Dış ticaret dalı ve Pazarlama ve perakende dalları açılacaktır. Ulusal bir proje olan “Genç Ofis” projesi ile gençlik merkezi haline de gelecek okulumuzda eğitim daha heyecan verici hale gelecek olup; hedef “Okulun Eğitim ve Sosyal Yaşam Merkezi” olmasıdır.

AÇILIŞ 9 Aralık Pazartesi saat 14.00 da

Kemal ARSLAN Okul Müdürü

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'de, ilk, defa, Yılport'ta, kurulan, Lojistik, Atölyesi, , açılışa, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı