Haber Detayı
02 Ekim 2020 - Cuma 09:10
 
Tarihi Tavşancıl Evleri’nde yenileme öncesi incelemeler tamamlandı
Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in girişimleri ile Tavşancıl Mahallesi’nde bulunan tarihi evlerin Kültür Bakanlığı tarafından restore edilerek turizme kazandırılma çalışmalarının ön incelemeleri yapıldı.
YAŞAM Haberi
Tarihi Tavşancıl Evleri’nde yenileme öncesi incelemeler tamamlandı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in Tavşancıl tarihi evlerinin ihyası için verdiği mücadelesi ile onaylanan projenin çalışmaları Kültür Bakanlığı tarafından başlatıldı. 

TARİHİ EVLERİ İNCELEDİLER 

Tarihi evler ile ilgili restorasyon öncesi çalışmalar sürerken, önceki gün Tavşancıl’a gelen Kültür Bakanlığı yetkilileri ile İl Kültür Müdürü Fatih Taşdelen ve Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, restore edilecek evleri yerinde incelediler. İncelemelere Tavşancıl Mahalle Muhtarı Kenan Keleş’te eşlik etti. 

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR 

İlk etapta restore edilecek tarihi evleri tek tek inceleyen yetkililer, proje üzerinde fikir alışverişinde bulundu. 

TURİZM MERKEZİ OLACAK 

Yapılacak olan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Başkan Şayir, “Tavşancıl Mahallemiz ve evlerimiz tarihsel anlamda önemli bir yere sahiptir. Tavşancılımızın turizme kazandırılması için yaptığımız çalışmalar ile tarihi evlerimiz restore edilecek ve Tavşancıl yine eski tarihi dokusuna kavuşarak bölgenin turizm merkezi haline gelecektir. Proje tamamlandığında ‘Yükselen Şehir Dilovası” hedefimize büyük katkı sağlayacaktır” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarihi, Tavşancıl, Evleri’nde, yenileme, öncesi, incelemeler, tamamlandı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı