Haber Detayı
14 Haziran 2018 - Perşembe 22:02 Bu haber 2776 kez okundu
 
Pilot bölge Dilovası Sigarayı bırakana ikramiye!
Sigara bağımlılığıyla mücadeleyi elden bırakmayan devlet, pilot bölge olarak seçtiği Dilovası’nda enteresan bir çalışmaya imza atacak. Sigarayı bırakan herkese, bir maaş ikramiye verilmesi yapılan anlaşmalar sonrasında kamuoyuna duyuruldu
SAĞLIK Haberi
Pilot bölge Dilovası Sigarayı bırakana  ikramiye!

Hükümet, bağımlılıkla mücadelede çalışmalarına kararlı bir şekilde devam ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, çalışma hayatında bağımlılıkla mücadele konusunda sektörün paydaşlarıyla bir araya geldi. Toplantıda, iş ortamının stresi, mesai kavramının yükü ve ekonomik diğer parametrelerin bağımlılıkla ilişkisinin olduğunu ve bunları kesmeye yönelik tedbirler alınması konusunda çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

 

2 BİN 800 TL İKRAMİYE

Verilen ücretlerin yetersiz olmasının ve sürekli mesaiye kalınmasının inşam yalnızlığı iterek bağımlı olmasına neden olduğunu vurgulayan Hak-İş Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti “Yeni işe aldığımız çalışanlarımızın sigara içmemeleri konusunda şart getiriyoruz. Mevcut çalışanlarımıza da sigarayı bırakırlarsa 2 bin 800 TL brüt ikramiye veriyoruz" dedi.

 

SOKAĞA DÜŞÜP BAĞIMLILIĞI ARTACAK

Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Necmi ilhan ise “Bu kişi bağımlı diye işten çıkarılırsa sokağa düşüp bağımlılığı artacaktır. Onun yerine bu kişi tedaviye gönderilmeli, tedaviden sonra rehabilitasyonu sağlanmalı” diye konuştu.

Sigara bağımlılığıyla ilgili ilk kapsamlı çalışma, pilot bölge olarak seçilen Dilovası'nda gerçekleştirilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pilot, bölge, Dilovası, Sigarayı, bırakana, , ikramiye!,
Yorumlar
Haber Yazılımı