Haber Detayı
05 Ocak 2020 - Pazar 14:11
 
Petrol-İş Gebze'de kongre heyecanı
Petrol-İş Sendikası Gebze Şubesi’nin 11. Olağan Genel Kurulu, bugün gerçekleşiyor. 200 sendika delegesi sandık başına giderek şube başkanını belirleyecek. Gerçekleşen kongrede mevcut şube başkanı Eyüp Akdemir ve Trelleborg temsilcisi Ramazan Ateş yarışıyor.
SİYASET Haberi
Petrol-İş Gebze'de kongre heyecanı

Petrol-İş Gebze Şubesi’nde kongre heyecanı yaşanıyor. 11 Olağan Genel Kurul, bugün Holiday İnn Otel’de yapılıyor. Geniş katılıma sahne olan kongrede Petrol-İş Sendikası Genel Başkanı Süleyman Akyüz, Petrol-İş genel merkez yöneticileri, Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar, Tez-Koop-İş Sendikası Gebze Şubesi Başkanı Engin Şevket Şimşek, Türk-Metal Gebze 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Teke, Türk-Metal Sendikası Gebze-Dilovası Şube Başkanı İsmail Çiçek, sendika şube başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sendika üyesi katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan 11. Olağan Genel Kurul’da divan başkanlığını Petrol-İş Genel Sekreteri Salih Akduman yaptı. Kongrede açıklamalarda bulunan Akyüz işçi sınıfının sorunlarından bahsetti ve şunları dile getirdi; “Bu şubenin kuruluşunda bir emeği olan bir arkadaşınız olarak size hitap etmeye çalışıyorum ve aynı heyecanı yaşıyorum. Bu sendikanın işçisi olmaktan onur duyduğumu her zaman söylemiştim. 1986 yılında bu şubemizi kurduk. 2004 yılında da şube başkanı olduk, 4 dönem de bu görevi yürüttüm. Petrol-İş mücadelesi ve kararlılığı ile farklı bir sendika.


“TÜM ÜYELERE HİZMET EDECEĞİM”
Sınıf mücadelesi, sınıf kavgası, eylemler, grevler, 1 Mayısların en iyisini yapmaya çalıştık. Bu meşalenin yanmaya devam etmesi ve o kararlılıkla kongreye gidilmesi bizleri umutlandırıyor. Seçilecek yönetimin, Petrol-İş Gebze’ye ve işçi sınıfına güzel şeyler katacağına inancım tamdır. İşçi sınıfı olarak her geçen gün sorunlarımızın ve dertlerimizin arttığını görüyoruz. İşçi sınıfı birleşmeli ve ortak bir akılla hareket etmeli. İşçi sınıfının mücadelesinde ortak paydamız ekmeğimiz ve işimizdir. Ben kimsenin adamı değilim, bütün Petrol-İş’in adamıyım. Petrol-İş’in tüm üyelerine hizmet etmeye çalışacağım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Petrol-İş, Gebze'de, kongre, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı