Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 10:27
 
Pehlevan: Kocaeli’de bu hafta vaka sayıları azaldı
İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli’de vaka sayılarının bu hafta düştüğünü ifade ederek, “Kocaeli’nin normalleşmenin önce gerçekleşeceği illerden biri olduğunu düşünüyorum” dedi.
SAĞLIK Haberi
Pehlevan: Kocaeli’de bu hafta vaka sayıları azaldı

ERDOĞAN AÇIKLADI

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısını ardından yaptığı açıklamada, “Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını illerde vaka, aşılama ve diğer kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz. İllerimizi vaka, aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek, çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Normalleşme takvimini de buna göre yürüteceğiz” dedi.

DURUMUMUZ ÇOK İYİ

ERDOĞAN’ın bu açıklamasına göre vaka sayılarının düşük olduğu illerde öncelikle normalleşme başlayacak. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, geçtiğimiz hafta bazı kümelenmeler nedeniyle vaka sayısının yüksek olduğunu ifade ederken, “Fakat bu hafta durumumuz çok iyi. Vaka sayıları düştü. Kocaeli’nin ilk normalleşen illerden biri olacağını düşünüyorum” dedi.

DİKKAT ETMELİYİZ

PEHLEVAN, bundan sonraki süreçte her şeyin bizim elimizde olduğunu ifade ederek, “Hep beraber tedbirlere harfiyen uymalıyız. Aile içi bulaşları azaltmalıyız. İzolasyonu tam sağlamalıyız. Maske ve mesafeye dikkat etmeliyiz. Kapalı ortamlarda kalabalık bir şekilde durmamalıyız. Eğer bunları başarabilirsek normalleşiriz. Dolayısıyla hepimize büyük görevler düşüyor. Her şey bizim elimizde” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pehlevan:, Kocaeli’de, bu, hafta, vaka, sayıları, azaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı