window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 21:33
 
Öğrenciler 'Sıfır Atık' konusunda bilinçlendi
Sıfır Atık Projesi kapsamında Eşrefbey İlköğretim Okulu'nda düzenlenen programa katılan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Daha yaşanılabilir bir Gebze için Sıfır Atık projesini Gebze Belediyesi olarak sonuna kadar destekliyoruz” dedi.
SİYASET Haberi
Öğrenciler 'Sıfır Atık' konusunda bilinçlendi

'Sıfır Atık' projesi kapsamında Gebze'de çalışmalar sürüyor. Geri dönüşüm ve sıfır atık konusunda oldukça hassas davranan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz Eşrefbey İlkokulu'nda gerçekleşen programda konuştu. Büyükgöz, “Yaptığımız çalışmalarla daha yaşanabilir bir Gebze için çabalıyoruz. Sıfır Atık Projesini Gebze Belediyesi olarak sonuna kadar destekliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çocuklarımıza daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için herkesi Sıfır Atık Projesine destek vermeye davet ediyorum. Ülkemizde her geçen gün endüstriyel geri dönüşümün yanında bu tür tekstile dönük geri dönüşümün de önemi artmaktadır. Bu anlamda da sayın Cumhurbaşkanımızın eşi hanımefendinin sıfır atık projesi sloganıyla başlatmış olduğu proje kapsamında bugün biz de birçok okulumuzda geri dönüşüm kutuları yerleştirmiş olduk.

"OKULLARDA EĞİTİMİNİ VERECEĞİZ"
Bu kutularla öncelikle çocuklar ağaç yaşken eğilir sözü gereği biz de çocukları daha belli yaşlardan itibaren bu duyguyla yetiştirmemiz gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden de okullara yerleştirdiğimiz o kutularda toplanacak giysilerin boşa gitmeyeceğini yeniden ekonomiye döndürüleceğini veya bir kısmının da ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırılacağını onlara hatırlatacağız. Bu sadece kutuları koyarak olmayacak, biz arkasından sınıflarımızda okullarımızda eğitimini de vereceğiz. Bunları hatırlatacağız farkındalıklarını sağlayacağız belki formalı giysilerle onları belli günlerde tekrar hatırlatacağız.

"ALIŞKANLIĞI KAZANDIRACAĞIZ"
Bu anlamda da biz inanıyoruz ki hem çocuklarımız yarınlara dönük geri dönüşüm aşamasında camı cam kutusuna, tekstili tekstil kutusuna, kâğıdı kâğıt kutusuna atacaklardır. Bu alışkanlığı kazandırdığımız takdir de her aşamada enerjiden tasarruf sağlamış olacağız. İş gücünden tasarruf sağlamış olacağız ve geri dönüşüm endüstrisine dönükte yüksek düzeyde bir gelir elde etmiş olacağız. Bu sosyal gelirle beraber ekonomik geliri de kapsayacaktır. Biz bu çerçevede meseleye yaklaştığımız için Belediyenin Mali müşterekler sınıfında hizmetler arasında en önemli hizmetlerden birisi olarak bunu görüyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrenciler, 'Sıfır, Atık', konusunda, bilinçlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı