Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 18:50
 
Milli Antrenör Çepnioğlu, Geleceğin Tenisçilerini yetiştiriyor
Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Masa Tenisi Bölge Sorumlusu Milli Antrenör Yasemin Çepnioğlu gazetemize açıklamalarda bulundu.
SPOR Haberi
Milli Antrenör Çepnioğlu, Geleceğin Tenisçilerini yetiştiriyor

Milli Antrenör  yasemin çepnioğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Anaokulu'ndan başlayan çocuklarımızı  jimlastik dersleriyle destekliyoruz. Masa Tenisi derslerinde kaslarının gelişimi ve beyin jimlastigi yaptiryoruz okullarımizda yapilan Millieğtim ile  kocaeli gençlik ve spor il müdürlügünün ortak protokolüyle çocuklar anaokulun'dan alinip salonlara sınıf sinif getiriliyor, bir ayliik eğitim sonrasinda ççocukları yeteneklerine göre ayrıştıyoruz .

1 YILDA 1200 ÇOCUK EĞİTİM ALDI

 Çepnioğlu; Masa tenisi'nde 2019-2020 Yılında 1200 çocuk egitim aldı  bunlardan çocuklarin egitim seviyesine göre mavi, kirmizi, yesil, sarı alt performans gruplarına yerleştiriliyorlar.. ilerleyen çocuk bir üst gruba geçiyor büyüklerimizden oluşan A takimi antrenmanına ulaşıyorlar ve antreanlarını artik performans sporcusuyla yapiyorlar.

PPANDEMİ SÜRECİNDE ONLİNE DERSLERE GİRİP ANLATIYORUM

bunun yanında ilimizin tüm okullarındaki  ögretmenlere egitim veriyoruz veya dışardan antrenör olacak ilimiz yada baska şehirden gelen ayrıca üniveistelerle  pandemi sürecinde online derslere girip ders anlatıyorum.çocuklarımız maç seviyesine geldiklerinde başarılarindan dolayi şuan ilimizin en iyi okullarinda tam burslu egitim hakkıni kazanarak okullarinda okuyorlar.

 

YETİŞTİRMEK İÇİN  ÇOK ALIŞTIK

Masa tenisi performans sporcularimiz derslerinde de çok başarılı okul ve ilçe birincisi olarak okullarini bitiriyorlar. bunun yaninda uluslararasi engelli sporculari yetiştirmek için egitim aldim ve belgeyi almak için  yeni başlayan çocuklar gibi egitildik  agir bir egitimden sonra işitme engelli, zihinsel engelli, daum sendromlu,  bedensel engelli çocuklara sadece masatenisi değil onlarin motorik gelişimini saglamak amaciyla cani gönulden çalişmaya hazirim ve kapim sonuna kadar acik basvurmalari yeterli. dedi

 

Kaynak: Editör:

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Açıklama yok.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milli, Antrenör, Çepnioğlu,, Geleceğin, Tenisçilerini, yetiştiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı