Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 11:13
 
Kocaeli valiliği bayramlaştı
Kocaeli Valisi Sayın Hüseyin Aksoy, Kurban Bayramı öncesi Valilik yerleşkesinde bulunan tüm kurumların, müdür ve personeli ile bayramlaştı.
SİYASET Haberi
Kocaeli valiliği   bayramlaştı

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törenine; Vali  Sayın Hüseyin Aksoy’un yanı sıra   Vali Yardımcıları; Ekrem Erdoğan, Dr. Abdullah Osman Günaydın,  Osman Ekşi,  Suat Yıldız, Vali Yardımcısı V. Aytaç Akgül ve daire müdürleri ile personelleri katıldı.

Vali  Hüseyin Akosy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli mesai arkadaşlarım, bir kurban bayramı geçirmek üzere birkaç günümüz kaldı. Kurban Bayramı öncesinde sizlerle bayramlaşmak üzere bugün bir aradayız. Kurban ve dini bayramlarımız bizler için oldukça önemli günlerdir. Bayramları en iyi şekilde değerlendirmek ve onun manevi özelliğine uygun davranmak hepimiz için büyük önem taşıyor. Özellikle bayram günleri dargınlıkların ortadan kalktığı, kardeşliğin, barışın, dostluğun öne çıktığı özel ve anlamlı günlerdir. Kurban Bayramın diğer Ramazan Bayramına göre olan bir başka özelliği de paylaşım günü olmasıdır. Kurban kesmeyen komşularımızla, hiç kesmeyenlerle paylaşma da en önemli özelliklerinden biridir. Bu da karşılıklı ilişkilerin gelişmesine katkı sunan önemli günlerden birisidir. Kocaeli’de görev yapan arkadaşlarımız Kocaeli halkının huzur ve güveliği için eğitimden sağlığa birçok noktalarda hizmet üretiyor. Temel amacımız; Kocaeli’nin her geçen gün daha iyi bir noktaya taşınmasıdır. Bu yönüyle de bütün çalışan  arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. bir şeyler konuyorsa hep birlikte ortaya koyuyoruz ve her birimizin bunda mutlaka katkısı vardır. Ailenizle, huzurlu, sağlıklı  bir bayram geçirmenizi diliyorum. Yola çıkacak olan arkadaşlarımız varsa trafik kurallarına uyarak sağlıklı bir şekilde gidip gelmelerini temenni ediyorum. bayramların en önemli özelliklerinden birisi de aile büyüklerinin ziyaret edilmesi, mezarlıkların ziyaret edilmesi gibi geleneklerimiz de yer alan özel günler, alanlardır. Bu bakımdan imkanlar ölçüsünde yerine getirmek için de gayret içerisinde olacağınızı biliyorum diyen ve Mutlu, sağlıklı ve huzurlu  bayramlar dileğinde bulunan Sayın Vali, Konuşmaların ardından Vali Yardımcıları, daire müdürleri ve  tüm birimlerde çalışan personelin bayramlarını  tebrik etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, valiliği, , , bayramlaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı