window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 10:09
 
Kocaeli'nde Camiler ve Din görevlileri haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası Başiskele’de Kutlandı.
GÜNDEM Haberi
Kocaeli'nde Camiler ve Din görevlileri haftası

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünün her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde belirli bir tema çerçevesinde düzenlediği “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” bu yıl tüm ülkede olduğu gibi “Cami ve Hayat” temasıyla Başiskele’de de kutlandı.
 
“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Başiskele Belediyesi ve Başiskele Müftülüğü işbirliğiyle düzenlediği programda, ilçede görev yapan din görevlileri bir araya geldi. Karşıyaka Kültür Merkezi Antikkapı Düğün Salonu’nda düzenlenen programaBaşiskele Belediye Başkanı M. Yasin ÖZLÜ, Başiskele İlçe Müftü Vekili Uzman Vaiz Muhammet Yıldız, Başiskele Din Görevlileri Dernek Başkanı Kadir Çelikiz, Emekli Din Görevlileri ve ilçede görevli İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.
 
“CAMİ HAYATTIR, HAYAT CAMİDİR”
 
Başiskele İlçe Müftü Vekili Uzman Vaiz Muhammet Yıldız,  bu seneki Camiler ve Din Görevlileri Haftası teması olan “Cami ve Hayat” başlığında bir konuşma yaptı.
 
Yıldız yaptığı konuşmada,cami ve din görevlisinin hayattan; hayatın Camiden ayrı düşünülemeyeceğini, hayatın caminin ahlakı ile şekillendirilmesi gerektiğini ifade ederek, ev sahipliğinden dolayı Başiskele Belediye Başkanına teşekkür etti.
 
BAŞKAN ÖZLÜ: “HİZMETLERLE GÖNÜLLERE GİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
 
Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ise, yapmış olduğu konuşmasında din hizmetinde gönüllük kavramına vurgu yaparak, “Halka hizmet Hakka hizmettir.Hem halka hem Hakk’a hizmet edilen camilerimiz her zaman bizim gönülden hizmet edeceğimiz mukaddes mekânlardandır. İmamlarımız da ilçemizde halka en büyük hizmeti veren hizmet erleridir. Halkımızın bizden hizmet beklediği her noktada hizmetler yapmaya ve bu hizmetlerle gönüllere girmeye devam edeceğiz.” dedi.
 
Başkan Özlü, konuşmasında katılımcıların Camiler ve Din Görevlileri Haftasını da tebrik etti.
 
Program sonunda hediye takdimi yapıldı ve topluca fotoğraf çektirildi. Program çıkışında da “Cami ve Hayat” teması kapsamında fidan dikimi için din görevlilerine fidan dağıtımı yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'nde, Camiler, ve, Din, görevlileri, haftası,
Yorumlar
Haber Yazılımı