Haber Detayı
23 Aralık 2020 - Çarşamba 10:53
 
Kocaeli'de Halk ekmeğe ilgi artıyor
Kocaeli Halk Ekmek satışlarını değerlendiren Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı,” Günlük 27 bin ekmek satıyoruz. Vatandaşlarımız memnun ve satışlarımız iyi gidiyor” dedi.
KÜLTÜR Haberi
Kocaeli'de Halk ekmeğe ilgi artıyor

2019 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası arasında yapılan anlaşmayla satışı başlayan Halk Ekmek satışları rekora koşuyor. İzmit, Derince, Kandıra, Karamürsel, Dilovası, Kartepe, Başiskele ve Gölcük olmak üzere 8 ilçenin 46 büfesinde halk ekmek satışları devam ediyor. 200 gram ekmeğin bir liradan satıldığı Kocaeli Halk Ekmek satışları hakkında açıklamalarda bulunan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı şu ifadeleri kullandı: “ Pandemi sürecinde ve Ağustos, Eylül, Ekim aylarında Halk Ekmek satışları ortalama 10 bin civarındaydı. O döndemde fırınlarda bile satışlar düşüktü.” dedi

SATIŞLARIMIZ YÜKSEK

Ekmek ile ilgili şikayet almadıklarını belirten Sarı, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; “Vatandaşın yaz sezonuna girmesi, öğrencilerin olmaması süreci yavaşlattı.  Geçtiğimiz ay itibariyle hem fırınlarda hem de halk ekmekte satışlarımız arttı. Halk ekmekte günlük 27 bin ekmek satmaya başladık. Talebe göre ekmek satışlarımız değişiklik gösterebiliyor. Vatandaştan ekmekle ilgili şikâyet almıyoruz. Sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı Cumartesi günleri satışlarımız biraz düşüyor. Diğer günlerde satışlarımız oldukça yüksek.

HALK EKMEK İYİ GİDİYOR

Herhangi bir büfede ekmek erken biterse diğer gün daha fazla ekmek söylüyoruz. Bazen büfelerden büfelere de transfer yapıyoruz. Hem ekmeğimiz bayata kalmıyor hem de büfe ekmeksiz kalmıyor. Fırınlar için de böyle fırınlarda yaşadığımız satış fark Halk Ekmek büfelerine de yansıyor. Hangi büfe ekmeğini erken bitirirse diğer gün arttırıyoruz. Halk Ekmek konusunda yüzde 90 başarılıyız. Vatandaştan güzel tepkiler alıyoruz. Kocaeli, halk ekmek konusunda iyi gidiyor.”  dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli'de, Halk, ekmeğe, ilgi, artıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı