window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 19:27
 
KEDFE ‘den 1001 hatim gecesi
Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu(KEDFE), Erzurum’un 102.kurtuluş yıldönümü etkinliklerinde 1001 hatim dua programı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
KEDFE ‘den 1001 hatim gecesi

Dadaşlar’ın asırlık geleneği olan 1001 hatim dua merasimini Kocaeli’ye taşıyan KEDFE, 5’nci kez düzenlediği programı, pandemi süreci nedeniyle bu kez sosyal medya hesaplarından canlı yayınla evlere taşıdı. Gebze Mustafapaşa Camii Külliyesi’nde Gebze Müftüsü Selçuk Kılıçbay’ın da katılımıyla gerçekleşen Kur’an-ı kerim ziyafetine Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, KEDFE Başkanı Tekin Dursun, dernek başkanları ve federasyon yöneticileri katıldı.
 
 
DURSUN: GELENEĞİ YAŞATIYORUZ
 
Gecede bir konuşma yapan KEDFE Başkanı Tekin Dursun, “Erzurum’un 500 yıllık bir geleneği olan 1001 hatim dua programını Kocaeli’ye taşıyarak geleneğimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Koronavirüs salgını nedeniyle tedbirleri elden bırakmadan canlı yayın üzerinden programımızı düzenleyerek Kur’an-ı kerim ziyafetini hemşehrilerimizin evlerine taşımaya çalıştık. Bugün itibariyle 1001 hatimi yeniden başlatıyoruz ve hatim yapan hemşehrilerimizin hatimlerini 05330264125 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere iletmelerini rica ediyoruz. Bu vesileyle şimdiden İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: KEDFE, ‘den, 1001, hatim, gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı