Haber Detayı
29 Ağustos 2019 - Perşembe 11:37
 
Kaymakam Alkan'dan ziyaret
Sevgi Melekleri Engelsiz Atölyesi Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve eşi Sevim Alkan' konuk etti.
SAĞLIK Haberi
Kaymakam Alkan'dan ziyaret

Yapılan açıklamada; YENI DÜNYA REHABILISTASYON MERKEZİ içinde SEVGİ MELEKLERİ ENGELSIZ SANAT ATÖLYESİ NIN amaci Sosyal açıdan dezavantajlı bireylerin sosyal faaliyetleri,sanat aktivitelerini,bireysel ve takım sporlarında sosyallesmesini sağlamaktır. Bugün Sevgi Melekleri Engelsiz Atölyemizde Dilovası Kaymakamımız Sayin:Mustafa Asım Alkan beyefendiyi ve eşi Sevim hanımı konuk ettik.Nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Kendileri ile vakit geçirmek bizi ziyadesiyle mutlu etti.Tüm özel gençlerimiz,cocuklarimiz ve değerli ailelerinin adina teşekkür ediyoruz.

 

Gebze’de yaşayan iki engelli genç kadın Gülay Salman ve öğretmen Sevgi Töngel’in de destek verdiği Sevgi Melekleri Sanat Atölyesi, engelliler için umut vaat ediyor.

Engellilerin de toplumda var olduğunu belirten Gülay Salman ve “Bize acımak yerine bizi yok saymamalarını bekliyoruz. Engelliler de bu toplumda var, onlar da üretebilirler ve topluma yararlı işler yapabilirler” diyorlar.

İki engelli genç kadın, kendilerinin ürettiği çeşitli hediyelik ürünleri satarak engelliler yararına kullanıyorlar.  Bir sonraki hedefleri ise, başka engellileri de bu üretime katarak daha büyük çapta toplumda üretken hale getirip engellileri bu çalışmaya ortak etmek.

Ürettikleri promosyon ve hediyelik ürünleri şu anda çeşitli panayır, festival ve açık alanlardaki etkinliklerde satışa sunan Sevgi Melekleri, Gebze’de kalıcı bir yerde daha büyük çapta çalışma yapmak ve ileriki süreçte de dernekleşmeyi hedefliyorlar.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Alkan'dan, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı