Haber Detayı
12 Nisan 2020 - Pazar 14:00
 
Katırcıoğlu: Kadına şiddetin affı yok
TBMM’de görüşülen af teklifiyle ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Milletvekili Katırcıoğlu, “Kadına şiddet bizim kırmızı çizgimizdir. Bu suçun affı kabul edilemez” dedi
YAŞAM Haberi
Katırcıoğlu: Kadına şiddetin affı yok

Türkiye Büyük Millet Meclisinde görüşülen af teklifi üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu,“Bu, bir genel af değil. Özel af da değil. Türk Ceza Kanunu'nun 65. maddesinde belirtilen özel afla da bağdaşmayan bir teklif. Bu teklif, koşullu salıverme ve denetimli serbestlik sürelerinde değişiklik yapan infaz düzenlemesidir. Teklifte kadın cinayetleri, cinsel saldırı suçları kapsam dışındadır. Ben de bir kadın vekil olarak kadına şiddet bizim kırmızı çizgimizdir” dedi.

HDP’YE YÜKLENDİ

Sözlerini sürdüren Katırcıoğlu, “Sadece kadına değil, çocuğa, erkeğe ve tüm yaratılmışlara şiddet kabul edilemez. Tüm insanlığa özellikle kadına karşı yapılan en kapsamlı şiddet hareketi PKK terörüdür ve terör saldırılarıdır. Kız çocuklarını dağa kaçıran tecavüz eden kadınları canlı bomba olarak kullanan kadınları katleden PKK terör örgütüne tek söz dahi söyleyemeyenlerin terör örgütlerinin sözcülüğünü yapanların, kadına dair tek söz söylemeye hakları yoktur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Katırcıoğlu:, Kadına, şiddetin, affı, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı