window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 10:13
 
Kadınlardan Nagehan Malkoç’a destek!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç ile ilgili bir gazetede çıkan gerçekleri yansıtmayan haber, Malkoç’un kurucusu olduğu ve başkanlığını yürüttüğü ''Evden Okula Haydi Anneler Spora” ve Anne Şehir projesi üyeleri tarafından tepki ile karşılandı.
SPOR Haberi
Kadınlardan Nagehan Malkoç’a destek!

2016 yılında Gebze’nin yetiştirdiği en başarılı sporcularımızdan olan, Beden Eğitim öğretmeni Nagehan Malkoç tarafından hayata geçirilen Evden Okula Haydi Anneler Spora projesiyle bölgede spor yapamayan kadınlara bu imkanı sunan ve onların sağlıklı gelişimlerine katkı sunan Malkoç, Gebze’de pilot bölge olarak 40 kişiyle başladığı bu yolda bugün 60 binin üzerinde üye kadınları ile başarılarına başarı ekledi.

PROJESİ DÜNYAYA AÇILDI

Kısa sürede ünü Kocaeli dışına çıkan ve Türkiye’nin önemli kentleri ve Türki Devletlere kadar uzanan proje ile ilgili sürekli övgü dolu haberler alınırken proje mimarı Nagehan Malkoç’ta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne getirilerek bu proje ve ardından devam eden Anne Şehir projesinde çok daha geniş kesimlere ulaştı. Projeyi ülkelerinde de gerçekleştirmek için Azerbaycan, Gürcistan, Tataristan gibi ülkelerden kadınlar Kocaeli Belediyesi’ni ziyaret ederek inceleme yaptılar.

HABERE TEPKİ BÜYÜK

Kocaeli’de yayınlanan bir internet haber sitesinin,  Gebze Belediyesinin eski  Başkan yardımcısı Nilay Ayran’ın  ismini kullanarak ‘Malkoç’un yerine Ayran’mı geliyor’ haberinde yer alan ithamlara tepki gösteren kadınlar sosyal medyadan Malkoç ve Anne Şehir projesine sahip çıkan açıklamalar yaptılar. ‘Nagehan hocamızı birkaç kendini bilmez kalemlere kurban etmeyeceğiz. Bugün Kocaeli’nde annelerin bir spor yapma imkanı olduysa bunda Nagehan hocamızın payı büyüktür. Başarılı bürokratımızın, hocamızın her zaman arkasındayız” şeklinde yorum yaptılar.  Öte yandan haberde yer verilen suçlamalar üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşavirliği’nin de yargıya başvurup haberin kaldırılmasını ve tekzip edilmesini isteyecekleri öğrenildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadınlardan, Nagehan, Malkoç’a, destek!,
Yorumlar
Haber Yazılımı