Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 17:19
 
İYİ Parti Kocaelili kadınlar Akşener'e moral oldu
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM’de Parti Grup Toplantısı’nda hemşehrileri Kocaeli’li Kadınlar ile buluştu.
SİYASET Haberi
İYİ Parti Kocaelili kadınlar Akşener'e moral oldu

Yİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İl yönetimi, İlçe Başkanları ve 1000 Kadınla birlikte İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TBMM’de partisinin grup toplantısında hemşehrilerini ağırladı.

"O GÜN YOLA ÇIKTIK BUGÜN BURADAYIM"
Genel Başkan Meral Akşener, aziz milletim, Değerli milletvekilleri, sevgili gençler, kıymetli basın mensuplarını selamlamasıyla başladığı konuşmasında, ‘’Bugün aramızda Kocaeli’nin cesur kadınları var. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Ben Kocaeli’de doğumluyum. Bütün hayatım, iş hayatım dahil orada geçti.  Siyasi hayatım da  orada başladı. Siyasi hayatıma 20 kadınla başlamıştık. Birisi karşımda oturuyor. O gün yola çıktım, bugün buradayım. İzmit için Kocaeli için Evliya Çelebi der ki ‘’Havası latif, suyu leziz, insanı muhlis İzmit.’’. Gerçekten öyledir. Deprem olduğunda Türkiye’nin her köyüne, her ilçesine cenaze gitmesi ondandır. İzmit’e gelen Kocaeli’ne Türkiye’nin her yerinden göç gelen herkes İzmit’te, gerçekten İzmit’te doğmuş gibi muamele görür ve İzmitliler, Kocaeliler tarafından sarıp sarmalanır.’’ ifadelerini kullandı.

"İYİLEŞTİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM, TÜRKİYE’NİN ÇIKIŞ YOLUDUR"
Ülke gündemine dair konuşmaların gerçekleştiği toplantıda Meral Akşener, ‘’İyileştirilmiş Parlamenter Sistem, Türkiye’nin çıkış yoludur. İYİ Parti olarak, ilk günden beri, bütün bunların olacağını öngördük ve bu ucube sisteme karşı çıktık. Şimdi de, bu acı sonuçları yaşarken diyoruz ki; “Gelin vakit kaybetmeden, bu yanlış yoldan dönün.” “Türkiye’yi yeniden, demokratik bir hukuk devletine dönüştürelim. ”Demokrasi olursa itibar olur. Hukuk olursa güven olur. İtibar ve güven yatırımın önünü açar. Yatırım gelince, işveren nefes alır. İşveren nefes alırsa, iş güvencesi korunur, işten atılmalar durur, istihdam artar. İstihdam demek, evlere ekmek girmesi demektir. Ocakların yanması, tencerenin kaynaması demektir. Tencere kaynarsa, hanede huzur olur. Hanedeki huzur, ülkeye yayılır. Yeter ki “önce millet” denebilsin. Yeter ki milletin sesine kulak verilsin. Gelin, bize kulak verin, bu treni de kaçırmayın. İyileştirilmiş Parlamenter Sistem’in, kilitleri nasıl açtığını göreceksiniz.’’ dedi. 

"ŞANBAZ YILDIZ HEDİYELERİNİ TAKDİM ETTİ"
Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Genel Başkan’ın çağrısıyla kürsüyle geldi. Selamlaşıp kısa bir konuşma yaptıktan sonra Yıldız , Kur’an rahlesi, seccade, örtme ve tesbih hediye etti. Akşener'in büyük bir memnuniyetle kabul edip teşekkür etmesi sonrası kürsüden ayrıldı. Grup Toplantısını bitiren Akşener, konuşmasının ardından kadınlarla birlikte fotoğraf çekildi. Ardından İYİ Parti Kocaeli ekibi TBMM yemekhanesinde yemek yedi.

"ANITKABİR ZİYARETİ"
TBMM'deki yemek sonrası toplu olarak Anıtkabir’e hareket eden kadınlar, Anıtkabir ziyaretinde duygu dolu anlar yaşadı.  Düzenlenen organizasyon 20 otobüslük konvoyla, İYİ Parti Genel Merkez’deki partilileri selamlamasıyla son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Kocaelili, kadınlar, Akşener'e, moral, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı