window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 13:33
 
İş İnsanı Sıraç İşcan’dan örnek davranış... Öykü Arin için yola çıktı
‘Öykü Arin’e Umut Ol’ kampanyası ile donör olmayı kabul eden İş İnsanı Sıraç İşcan’ın kök hücresi başka bir hasta ile eşleşti. İşcan, 10 yaşındaki bir hastaya umut oldu
GÜNDEM Haberi
İş İnsanı Sıraç İşcan’dan örnek davranış... Öykü Arin için yola çıktı

Başka bir hastaya umut oldu

İki yıl önce lösemi tanısı konulan 5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için ülke genelinde bir kampanya başlatılmıştı. ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ adlı kampanya geniş kitlelere ulaşmış ve yüzlerce kişi donör olmak için kan bağışında bulunmuştu. Kan bağışında bulunanların kök hücreleri lösemi tanısı konulan diğer hastalarla da zaman zaman eşleşmişti. Bu örneklerden biri de ilimizde yaşandı.

ÖYKÜ İÇİN DONÖR OLMUŞTU

Kök hücre bağışından bulunmak için sağlık merkezlerine başvuran vatandaşlardan biri de İş İnsanı Sıraç İşcan oldu. İlimizde ikamet eden İş İnsanı Sıraç İşcan da Öykü Arin için kan bağışında bulunup donör olmuştu. Öykü Arin’in bir yandan tedavisi sürerken İş İnsanı Sıraç İşcan’ın verdiği kan örneği başkan bir hasta ile eşleşti. İşcan bu kapsamda kök hücre bağışında bulunarak başka bir hastaya umut oldu.

HASTA 10 YAŞINDA

İlimizin İş İnsanlarından olan ve geniş bir kesim tarafından tanınan 49 yaşındaki Sıraç İşcan, kök hücresi başka bir hastayla eşleşince Gebze Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi’ne yatırıldı. İşcan’a beş gün boyunca kan hücrelerinin çoğalması adına sabah akşam iğne yapıldı. 6 saatlik kan devridaimi yapılırken kök hücreler alınıp hastaya ulaştırıldı. İşcan’ın en büyük destekçisi ise eşi Serap İşcan oldu. Hastanın ismi ve hangi ilde olduğu henüz açıklanmazken 10 yaşında 30 kilo ağırlığında olduğu öğrenildi. Hasta iyileşince donörü ile bir araya gelebilecek. n Ayşe AYDIN 


 

SIRAÇ: İş İnsanı Sıraç İşcan, Öykü Arin’e kök hücre bağışı yapmak için çıktığı yolda 10 yaşındaki başka bir hastaya umut oldu.

SERAP: İş İnsanı Sıraç İşcan’ın hastanede en büyük destekçisi eşi Serap İşcan oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İş, İnsanı, Sıraç, İşcan’dan, örnek, davranış..., Öykü, Arin, için, yola, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı