İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 23:04
 
İMES’ten KOÜ’yle ortak proje!
Dilovası İMES OSB, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından finanse edilen 2019 Yılı İmalat Sanayiine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında düzenlenen lansman toplantısına katıldı.
EKONOMİ Haberi
İMES’ten KOÜ’yle ortak proje!

Toplantıya Körfez İlçesi Belediye Başkanı Şener Söğüt, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fiğlalı, İMES Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, İMES Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Onur Kesici, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi Vekili Devrim Şavlı ve Uzman Merve Çalhan, Eurotray firmasından Eser Kaya, Gürçelik firmasından Fatih Demirkol ve Aziz Ceylan, Kayse firmasından Yunus Özcan, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

MYO’DA MÜHENDİSLİK SEVİYESİNDE EĞİTİM

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fiğlalı, Kocaeli Üniversitesinin Ar-Ge çalışmalarına, Üniversite Sanayi işbirliğine çok önem verdiğini, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın desteklerinin Kocaeli Üniversitesi için çok önemli olduğunu, daha önceki yıllarda farklı meslek yüksekokullarımızın destekten faydalanarak örnek teşkil eden laboratuvar ve eğitim sistemlerine kavuştuğunu, proje ile Hereke Meslek Yüksekokulu’nda da mühendislik programları düzeyinde eğitim gerçekleştirilmesi imkanına kavuşulacağını ifade etti.

YÜKTE HAFİF PAHADA AĞIR ÜRÜNLER İMAL ETMELİYİZ

Tanıtım programında konuşan Dilovası İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı İrfan KÜÇÜKAY “Ülke olarak yüksek teknolojiler üretmeliyiz. Bunun yolu Ar-Ge’den, inovasyondan, yüksek teknolojiden yani Üniversite Sanayi işbirliğinden geçmekte ve işbirliği gerçekleşirse katma değerli işler ortaya çıkmaktadır. Yükte hafif, pahada ağır deyiminden hareketle yüksek teknoloji içeren değerli ürünler üreterek ihracat yapmak zorundayız. Genç nesillerin girişimci olmak için gayret sarf etmeleri gerekmektedir. Ancak girişimcilik için iyi bir eğitim alma zorunluluğu bulunmaktadır.” Dedi.

İMES OSB, KOÜ VE GTÜ İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE

MARKA ile İleri Uygulamalı Mühendislik Mükemmeliyet Merkezi Kurulması projesini yürüttüklerini belirten Başkan Küçükay, nitelikli eleman yetiştirme ve gençlere güzel bir gelecek sunmak adına Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını sözlerine ekledi.  Toplantı mevcut laboratuvarların incelenmesi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMES’ten, KOÜ’yle, ortak, proje!,
Yorumlar
Haber Yazılımı