window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 11:55
 
İGDER, Edirne’de kadın cinayetlerine değindi
İdealist Gençlik Derneği, şehir dışı ilk kültür gezisini Edirne’ye yaptı. Burada kadın cinayetlerine dikkat çeken dernek, idealist gençler hedefinin yanında toplumun sesi olmaya da devam edeceğini açıkladı
KÜLTÜR Haberi
İGDER, Edirne’de kadın cinayetlerine değindi

İGDER’in kültürel ve toplumsal gezi
İGDER Edirne’ye çıkarma yaptı

İdealist Gençlik Derneği, 2017 yılı kuruluş tarihinin ardından geçtiğimiz aylarda yeni yapılanmaya gitmişti. İl dışı ve ilçe yapılanmalarını da hızlandıran İGDER, kültür gezilerine başladı. İlimizde Ormanya’yı gezen İGDER üyeleri, ardında Edirne gezisini düzenledi. Gezi sonrası açıklama yapan İdealist Gençlik Derneği Başkanı Ferhat Ertem, kadın cinayetlerine dikkat çeken bir açıklama yaptı.
TARİHİ YERLERE ÇIKARMA
Edirne gezisinde Rehber Dilek Torun tarihi yerler olan Karaağaç - Pazarkule sınır kapısı, Lozan Barış Antlaşması’nda Yunanistan’dan Türkiye’ye bırakılan Karaağaç Mahallesi, Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Selimiye Camii, Arastan Çarşısı, İkinci Beyazıt külliyesi, Alipaşa Kapalı Çarşısı, Saraçlar Caddesi’ni gezerken İdealist Gençlik Derneği üyelerine eşlik etti. Dernek üyelerinin aileleriyle birlikte katıldığı gezinin sonunda İGDER, kadın cinayetlerine dikkat çekmek amacıyla hazırladığı pankartı açarak kısa bir açıklama yaptı. 
KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİLER
Selimiye Cami önünde açıklamayı okuyan İGDER Başkanı Ferhat Ertem, “Bizler İdealist Gençlik Derneği olarak sosyal sorumluluk projeleri yaparak toplumun kanayan yaralarına derman olamaya çalışıyoruz bu anlamda her etkinliğimize her gezimize bir konu seçiyoruz Edirne gezimizin konusu ise sayısı gün geçtikçe artan kadın cinayetleridir. İdealist Gençlik Derneği olarak bizler toplumun her kesimi gibi kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz kadın cinayetlerine son diyoruz. Buradan tüm yetkililere sivil toplum kuruluşları temsilcilerine ve tüm vatandaşlarımıza sesleniyoruz kadın cinayetleri son bulması adına kanunları sertleştirelim” dedi.
BAŞKAN VE ÜYELERDEN TEŞEKKÜR
Sözlerini sürdüren Başkan Ertem “Kadınlara kıyanların hukuk yoluyla gereken cezalarını bulunmasını sağlayalım ve unutmayalım ki zalime merhamet mazluma ihanettir. Umarım bu zulümler son bulur diyerek bu gezimize katılım sağlayan tüm vatandaşlarımıza ve bu gezinin ve programın olmasına olanak sağlayan ana sponsorumuz Ertem Epoksinin sahibi Tuncay Ertem e sponsorlarımız Saray simit sahibi İrfan Özkartala Akbal Optik in Sahibi Enes Akbal’a Körfez belediyesi ve Çayırova Belediyesi’ne canı gönülden teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı. Günübirlik gezinin ardından dernek üyeleri ve yakınları geziyi düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür etti. n Ayşe AYDIN
PANKART: Edirne gezisini tamamlayan İGDER, son yıllarda artan kadın cinayetlerine de açıklama yaparak dikkat çekti.
GEZİ: Rehber Dilek Torun, Edirne gezisinde dernek üyelerine tarihi yapıları anlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İGDER,, Edirne’de, kadın, cinayetlerine, değindi,
Yorumlar
Haber Yazılımı