Cengiz Topel Havaalanı kapandı!
Cengiz Topel Havaalanı kapandı!
‘Evde Kal’ etkinliklerin tadını çıkar
‘Evde Kal’ etkinliklerin tadını çıkar
Fatma Kaplan Hürriyet, fedakar personellerine Moral primi müjdesi verdi
Fatma Kaplan Hürriyet, fedakar personellerine Moral primi müjdesi verdi
Evde kal kocaeli.... 4 gün yağış var
Evde kal kocaeli.... 4 gün yağış var
Büyükşehir’den vatandaşlara Covid-19 bilinçlendirmesi
Büyükşehir’den vatandaşlara Covid-19 bilinçlendirmesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Rektör Hülagü ögrencilerine seslendi... Siz olmadan Kampüsümüz hayalet şehir gibi
Rektör Hülagü ögrencilerine seslendi... Siz olmadan Kampüsümüz hayalet şehir gibi
KADEF'den Ağrı'ya yardım eli
KADEF'den Ağrı'ya yardım eli
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Milletvekili Katırcıoğlu Dilovasında kadınlara anlattı
Milletvekili Katırcıoğlu Dilovasında kadınlara anlattı
8 ilçeye Millet Bahçesi yapılacak
8 ilçeye Millet Bahçesi yapılacak
Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 12:57
 
HİZMETTE ÖNCELİĞİMİZ GEBZE
Ak Parti'nin 24 Haziran seçimlerine ilişkin "Seçim Beyannamesi Açıklama Toplantısı" Gebze'de Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın katılımı ile gerçekleşti.
- Haberi
HİZMETTE ÖNCELİĞİMİZ GEBZE

Başbakan Yardımcısı Işık'ın yanısıra toplantıda Kocaeli Ak Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Gebze Belediye Başkanı Adanan Köşker Kocaeli Milletevekili Adayları ve çok sayıda partililer katıldı.
KOCAELİ PROJELERİNİ AÇIKLADI
Toplantıda projelere ilişkin açıklamalar yapan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Can damarı bir bölgeyiz. Türkiyenin üretimine en fazla katkı veren bölge. Tabi bununla beraber nüfus yoğunluğuda çok yüksek. Bu yoğunluk, yeşil alanlar, trafik, sosyal donatılar açısında da büyük ihtiyaçlar doğuruyor. Bu hizmetleri karşılayabilmek adına bir hizmetin kat ve klat fazlasını kamulaştırmaya harcadık. Zaman zaman arazi takasları ile bu sorunları çözmeye çalıştık. Ama hiç bir zorluktan kaçmadık. Şunu yapamayız demedik ve Gebze için büyük bir aşkla yapmamız gereken ne varsa yapmaya çalıştık.
CUMHURBAŞKANI GEBZE'Yİ İYİ BİLİYOR
Işık konuşmasına, "Özellikle Cumhurbaşkanımızın Gebze'yi çok iyi biliyor olması, ihtiyaçlara vakıf olması nedeni ile bizde Gebze'ye daha hassas ve özenle yaklaştık. Biz daha önce Kaszım ve Haziran seçimlerine ilişkin bir proje beyannamesi hazırladık. Bunların Yüzde 76'sını tamamladık. Yüzde 24'ü de devam ediyor ve takipçisiyiz. Osmangazi Köprümüzü zaten bitirdik. Bilişim Vadisi birinci etabı tamamlandı. Tamamı bittiğinde Yüz bin nitelikli insan çalışacak. Bu iş olmaz diyenler vardı. Ama şimdi adım adım hayata geçiyor. Burdan bir müjde vereyim. Türkiye'nin en büyük dördüncü sanayi dönüşüm labarotuvarı Gebze'ye kuruluyor. Anaibal kavşağı ile Gebze'nin önemli bir talebi vardı. Bunuda bitirdik. Darıca Topçular kavşağını bitirdik. Çayırova TOSB kavşağının küçük bir noktası kaldı. Çayırova-Yenimahalle kavşağında küçük bir giriş-çıkış sorunumuz var. Onuda tamamladık  mı burasıda tam anlamıyla hizmete girecek." şeklinde devam etti.
PROJELERİMİZİN ÇOĞU GEBZE'YE
Işık, "Gebze Fatih Hastanesi'nde poliklinikler taşındı ve hizmet veriyor. Temmuz'da tamamen taşınacağız. Burada ki talihsizliğimiz müteahhitin iflas etmesiydi Darıca Farabi Hastanesi için söz vermiştik. Eğitim Araştırma Hastanesi yapacağız dedik, yaptık. En kısa zamanda atamalarını yapacağız ve Darıca dışında Dilovası, Çayırova ve Gebze'ye hizmet verecek. Hizmetlerin çoğu da ve ağırlık merkezi Gebze. Çalışmalarımızda Gebze'ye olan projelerimiz İzmit bölgesinin üzerindedir. Sanki Gebze dışlanıyor gibi yaratılan algı aslını yansıtmıyor. Tüm bakanlarımızında odaklandığı projeler Gebze'ye yönelik.Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz Kirazpınar, Balküpü kavşakları ile ilgili projeyi hazırladı. İstanbul yönü tamam. Yumrukaya bölgesinde bir sorunumuz var ama bunuda tamemen çözmüş olacağız." dedi.Darıca'nın ihtiyaç duyduğu eğitim tesislerini kışlaya koyacağız. Bir gençlik merkezi yapacağız. Ama en önemlisi tarihimizi geleneğimizi yansıtan bir millet bahçesi yapacağız. Hünkar Çayırı Gebze gündeminde çok tartışıldı. Biz hiç bir şekilde oraya dokunulmamasını özellikle söyledik. Bazıları farklı değerlendirmeler yaptı. Ama Hünkar Çayırı bizim için sıradan bir yer değil. Çağ açıp kapatan birinin son nefesinin verdiği yeri betonlaşmasına izin veremeyiz. Orayı Fatih'in Otağı ve millet bahçesi durumuna getiriyoruz."dedi.
GEBZE KIŞLASI İÇİN TOKİ'YE KONUT YAPTIRMAYACAĞIZ
Işık," Gebze Kışlası'da uzun zamandır kamuoyunun tartıştığı bir konu. Bir bedel üzerinde Türk Silahlı Kuvvetler TOKİ'ye devretti. Gebze zaten yoğun nüfusa sahip. Yeni bir nüfus yoğunluğuna tahammülümüz yok. Büyükşehir Blediyemiz taşın altına elini koydu. Elindeki bazı arazileri TOKİ'ye devrederek TOKİ'den kışla arazilerinin önemli bir bölümünü geri aldı. İzmit'te verilen araziler karşılığında Gebze Kışla arazilerini geri aldı. Buraya hiçbir şekilde konut yaptırmayacağız. TOKİ kendi ihtiyacını İzmit'te aldığı arazilerden karşılaşsın. İkikili eğitimi ortadan kaldırmak adına 640 alanın 150 dönümünü eğitim alanı olarak kullanacağız. 500 dönümlük alan tamamen Gebze halkının kullanımına açılacak. Geri kalanda Gebzeli'nin olacak. Şehrin uzağında olmayan ama şehir trafiğinin yükünü azaltan bir eğitim kompleksleri olacak. Çoban Mustafa Paşa bölgesi trafik kesmekeşi içinde. Kışlaya yapılaacak bir cami ile özellikle şehit cenazelerimiz gibi yoğun katılımlı ibadetleri buraya alarak merkezin yükünü hafifleteceğiz. Gebze'den taşocaklarını taşıyacağız. Karşımıza tehdide varan engeller çıktı. Ama kararlıyız. Artık burada taşocağı faaliyetine izin vermeyeceğiz." dedi.
isik-gebze.jpeg
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: HİZMETTE, ÖNCELİĞİMİZ, GEBZE,
Yorumlar
Haber Yazılımı