window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 09:30
 
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Başkanı Ersoy; İşçinin yanındayız!
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı İdris Ersoy, sendika olarak işçilerin yanında olduklarını, işçi haklarını korurken, asla siyasi parti ayrımı yapmadıklarını dile getirdi.
GÜNDEM Haberi
Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Başkanı Ersoy; İşçinin yanındayız!

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan Ersoy, “31 Mart seçimleri sonrasında İzmit Belediyesi ile daha çok sorun yaşadığımız doğrudur. Ancak bu sorunların kaynağında bu belediyemizin bizi muhatap görmemesi ve diyaloga girmemesi yatmaktadır. Diyalog kurabilsek bir çok konuyu basına yansımadan çözebiliriz” dedi.

HER BELEDİYE İLE SORUNLARIMIZ OLUYOR
Gazetemizin dünkü sayısında yer alan habere ilişkin açıklama yapan Ersoy, “Bizim her belediye ile zaman zaman sorunlarımız oluyor. Dünde olmuştur, bugünde oluyor. Ancak, örgütlü olduğumuz tüm belediyeler ile iletişime geçip, sorunu ortaya koyarak, çözüm arayışında olabiliyoruz. İzmit Belediyesi ise seçimlerden sonra bir çok kez randevu talep etmemize rağmen, bizimle görüşmemeyi tercih ediyor. İşçilerin sorunlarını ortaya koyup, çözüm üretmek yerine belediye yönetimi sendikamızı pasifize etme, işçilere sendikası baskısı yapmaya yöneliyor. Böyle olunca da bu belediyemize ilişkin sorunları basın önünde tartışmak durumunda kalıyoruz” dedi.

ÇAYIROVA’YA HAKİMİZ
Ersoy haberimizde yer alan Çayırova Belediyesi’nde ki işçi çıkartmalarına sendikanın sesiz kaldığı eleştirileri içinse şunları söyledi; “Çayırova Belediyesi’nde işten çıkarmalar var. Ancak bunların bir çoğu belli dönem üzerinden anlaşmaya varılmış ve karşılıklı el sıkışılarak iş akdi sonlandırılmış isimler. Çayırova’da bir arkadaşımıza ücret indirimi gibi bir teklifle gidilmiş biz bunun doğru olmadığını belirterek, taraflar arasında uzlaşmayı sağlamak için devreye girdik. Biz en çok üyesi olan bir sendikanın Kocaeli’de ki temsilciyiz ve önceliğimiz işçilerimizdir. Her daim çalışanlarımızın yanındayız. Bizim parti isimleri değil işçilerin haklarını korumak gibi bir derdimiz var” dedi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hizmet-İş, Sendikası, Kocaeli, Başkanı, Ersoy;, İşçinin, yanındayız!,
Yorumlar
Haber Yazılımı