Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 11:10
 
Gebzeli Haluk Bilginer emmy kazandı
Bir Türk oyuncu ilk kez Uluslar arası Emmy ödülünü kazandı. Gebze’nin Kargalı Köyü’nde yaşayan Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki rolü ile en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.
DÜNYA Haberi
Gebzeli Haluk Bilginer emmy kazandı

Türk Sinema tarihine geçecek bir başarıya adını yazdıran usta oyuncu, uzun süredir Gebze’de yaşıyor. Gebze’nin köylerinde yaşamayı tercih eden, köy kahvesinde zaman geçiren ve kendisini Gebzeli olarak gören Bilginer’in Emmy kazanması sanat camiasının yanı sıra Gebze’yi de gururlandıran bir başarı oldu.

EMMY KAZANAN İLK TÜRK

Usta oyuncu Haluk Bilginer, bir internet dizisi olan ‘Şahsiyet’ adlı dizideki performansı ile 47. Uluslar arası Emmy ödüllerinde ‘en iyi erkek oyuncu’ seçildi. New York’ta yapılan ödül törenine, dizinin yönetmen ve senaristleri ile katılan Bilginer, emmy kazanan ilk Türk oyuncu oldu. Daha önce de Hollywood’dan oyunculuk teklifleri alan Bilginer’in Emmy kazanması Türk sanat camiasında büyük sevinç yarattı.

GEBZE’DE YAŞIYOR

Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli oyunculardan birisi olan ve bunu Emmy ile taçlandıran Haluk Bilginer, uzun süredir Gebze’de yaşıyor. Gebze’nin Kargalı Köyü yakınlarında satın aldığı çiftlik evinden, dizi çekimlerine gidip gelen Bilginer, köylülerle de sürekli bir araya geliyor. Köy kahvesine giden, alış-verişini köy bakkalından yapan Bilginer’in Emmy kazanması köylüler arasında da büyük sevince neden oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebzeli, Haluk, Bilginer, emmy, kazandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı