Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 12:26
 
Gebze'nin 80 yıllık firması iflas etti
Orman ürünleri alanında Gebze'de faaliyet gösteren Marmara Dengizekler Orman Ürünleri, yaşadığı mali darboğazı aşamayınca iflas etti.
EKONOMİ Haberi
Gebze'nin 80 yıllık firması iflas etti

Türkiye'nin önemli orman ürünleri imalat ve satışçısı konumunda bulunan Marmara Dengizekler Orman Ürünleri ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, hacizlere karşı 2018 yılında koruma talebinde bulundu. Mahkeme, şirket ile ilgili konkordato kararı verdi. Konkordato süreci sonrası mali darboğaz aşamayınca, firma ile ilgili iflas kararı verildi. Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen dava sonucunda, Marmara Dengizekler Orman Ürünleri ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile ilgili 13 ocak tarihi itibariyle ifasına karar verildi.
80 YILDIR SEKTÖRDE
Orman ürünleri alanında 4 nesildir faaliyet gösteren Marmara Dengizekler, Erzurum'da küçük bir işletmeyle ticarete başladı. 80 yılı aşkın süredir sektörde olan şirket, çoğunluğu orman ürünleri olmak üzere, MDF üzerine PVC kaplama ve laminat dolap, parke, laminat masa tablası, mutfak tezgahı imalatı yapıyor. Şirketin ayrıca İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da çeşitli üretim tesisi, depo ve satış mağazaları da bulunmakta.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'nin, 80, yıllık, firması, iflas, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı