Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 16:32
 
Gebze Meclisi Aralık ayı toplandı
Gebze Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı , Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz başkanlığında 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda bulunan belediye meclis salonunda gerçekleşti.
SİYASET Haberi
Gebze Meclisi Aralık ayı toplandı

Belediye Meclisinin Aralık ayı toplantısı yoklama ve  5 Kasım’da gerçekleştirilen meclis birleşimine ait  karar özetlerinin okunması ve kabul edilmesiyle başladı. 

ENGELLİ VATANDAŞLAR UNUTULMADI

Meclis oturumunun açılışında Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün önemine değinen bir konuşma yaptı. Büyükgöz konuşmasında, engelli bireylerin hayatın her alanında olduğunu ve onların hayatlarını kolaylaştırmak için herkesin farkındalık oluşturması gerektiğini vurguladı.
Mecliste Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti grubunun meclise sunmuş olduğu önergeler ve tüm partililerin ortak önergesi olan, engelli vatandaşların nikah müracatında, nikah salonlarını ücretsiz kullanması önergesi oylanarak gündeme alındı.

CHP GRUBUNDAN ŞERH

Mecliste raporlar bölümünde, Gebze Belediyesi sınırları içerisinde Eskihisar Mahallesi’nde bulunan meydanın Mustafa Kaptan Meydanı olarak isimlendirilmesi maddesine CHP meclis üyesi Saide Arslan Çalışkan tarafından şerh konularak meydanın isminin Osman Hamdi Bey olması talep edildi. Madde oy çokluğuyla kabul edildi.
İmar komisyonu raporlarında Osmanyılmaz Mahallesi’nde bulunan parsellerin plan değişikliğine ilişkin imar komisyonu raporunda, arsaların derinliklerinin arttırılamamasından dolayı yeşil alana döndürülerek park olarak kullanılmasına oy birliğiyle karar verildi. Raporlar bölümünde olan Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan parsellerde plan değişikliğine yönelik 8. Madde, Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak görüşme doğrultusunda idare dairesine gönderilmek üzere geri çekildi.
Teklifler bölümünde Adem Yavuz Mahallesinde bulunan muhtarlık hizmet binasının Ademyavuz Mah. Muhtarlığına tahsisine ilişkin madde ve diğer maddeler oy çokluğuyla kabul edildi.

ENGELLİ VATANDAŞLARA NİKAH SALONLARI ÜCRETSİZ

Önergeler kısmında CHP ve İYİ Parti grubunun nikah salonlarının tüm vatandaşlara kiralama bedelinin 1 TL olması teklifine karşın, Başkan Zinnur Büyükgöz kamu hizmetlerinden eşitlikçi bir şekilde yararlanma konusunda bu önergeyi doğru bulmadığını ifade ederek önerge oy çokluğuyla kabul edilmedi.
Engelli vatandaşların evlilik müracatlarında Gebze Belediyesi Nikah Salonlarından Menekşe ve Sardunya salonlarının engelli vatandaşlara ücretsiz olarak tahsis edilmesi ortak önerge olarak oy birliğiyle kabul edildi. Bir sonraki meclis toplantısının 2 Ocak 2020 Perşembe  günü saat 16:00’da yapılmasına karar verildi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Meclisi, Aralık, ayı, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı