window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 21:36
 
Gebze Kaymakamı, FETÖ'nün eski yerini inceledi
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler İlçemiz Sultan Orhan Mahallesinde daha önce fetö terör örgütüne ait olup, Kaymakam Mustafa Güler’in girişimleri sonucunda ilçe Kaymakamlığına tahsis edilen İlçe Halk Kütüphanesi olarak kullanılacak Kültür Turizm Bakanlığınca onarımına başlanılan binada incelemede bulundu.
- Haberi
Gebze Kaymakamı, FETÖ'nün eski yerini inceledi

HERKESE HİZMET VERECEK

Bir süredir inşaatı yavaşlayan kütüphane binasında 2020 yılı ödeneklerinin serbest bırakılmasıyla çalışmalar hızlandı. Güçlendirme çalışmaları büyük ölçüde tamamlanan binanın onarımının Temmuz ayı sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor. Tamamlandığında yaklaşık 2600 m2 lik bir alana sahip olacak kütüphanede her yaşta çocuk ve yetişkinlere hizmet verecek modern kütüphanecilik hizmetlerinin sunulacağı bir bina olacaktır.
 
KAYMAKAM GÜLER TALİMAT VERDİ
 
84.000 öğrencisi bulunan ilçemizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacak Halk Kütüphanesi binasının tamamlanabilmesi için gerekli çalışmaları yakından takip eden Kaymakamımız bu konunun ilçe için çok önemli olduğunu bu nedenle inşaat işlerini yakından takip ettiğini ifade etti. 
Yaz aylarında binanın iç donanımı da tamamlanarak Gebze’li çocuklarımız ve gençlerimizin hizmetine sunulacak olan Kütüphanenin 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı başına yetiştirilmesi için yüklenici firmaya gerekli talimatları veren Kaymakamımız Halk Kütüphanesi yetkililerine konuyu yakından takip etmelerini ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi talimatını verdi. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Kaymakamı,, FETÖ'nün, eski, yerini, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı