Haber Detayı
03 Ocak 2020 - Cuma 17:03
 
Gebze Fatih'ten Evde Sağlık Hizmetlerine Teşekkür
Gebze Fatih Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi verdiği kaliteli sağlık hizmetleri ile adından söz ettiriyor.
SAĞLIK Haberi
Gebze Fatih'ten Evde Sağlık Hizmetlerine Teşekkür

Gebze Fatih Devlet Hastanesi tarafından 2010 yılından itibaren verilmeye başlanan Evde Sağlık Hizmetleri’nin kapasitesi gün geçtikçe de artıyor. Artan hizmet yoğunluğuna rağmen vermiş olduğu başarılı hizmetlerden dolayı hasta ve hasta yakınlarımız tarafından en çok takdir toplayan birim olan Evde Sağlık Hizmetleri Birimi 2019 yılı itibariyle toplamda 14189 kişiye evde sağlık hizmeti sundu.
Hastanemizden evde sağlık hizmeti alan hasta ve hasta yakınlarının görüşleri doğrultusunda Evde Sağlık Birimi’ne Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. Hasta ve hasta yakınlarından çok güzel geri dönüşler alındığını dile getiren  Başhekim Nalbant; “Yaşlı veya yatağa bağımlı hastaların tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının, sağlık kuruluşları yerine kişinin evinde yapılması, ülkemizdeki sağlık hizmetlerinin hangi düzeyde olduğunun bir göstergesi. Hastanemizde de bu görevi layıkıyla yerine getiren personellerimiz takdirin en büyüğünü hak ediyor ve hastalarımızdan gelen olumlu geri dönüşler bizleri ayrıca gururlandırıyor” diye konuştu.
2500 kayıtlı hastası bulunan birim 3 ekiple hizmet verirken, her ekipte 1 tabip, 1 sağlık personeli, 1 şoför bulunuyor. Gerektiği takdirde psikolog, diyetisyen ve sosyal çalışmacı da ekibe dahil olabiliyor.
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ NEDİR?
Gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde, gerekse herhangi bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin verilmesi süreçlerinde, ihtiyaç sahiplerine kendi ortamlarında sağlık bakımı hizmetlerinin verilmesidir.
Evde Sağlık Hizmetleri, ameliyat sonrası bakım gereksinimi olanlardan uzun süreli bakıma ihtiyacı olan hasta ve yaşlılara, yeni doğum yapan annelerden tedavisi evde de sürdürülebilecek hastalara, kısa süreli hemşirelik hizmetlerine gereksinim duyanlardan, aşılama ve laboratuvar tetkikleri gibi hizmetleri evinde  almak isteyenlere kadar çok geniş bir yelpazede ihtiyaç sahiplerine hitap etmektedir.
EVDE SAĞLIK HİZMETLERİNE NASIL BAŞVURULUR?
Hasta veya hasta yakını tarafından Türkiye’nin genelinde tahsis edilen 444 38 33 (444 EV DE) numaralı telefon aranarak başvuru yapılabilir.
Başvurular kayıt altına alınarak Evde Sağlık Hizmetleri Ekibimiz tarafından yerinde değerlendirilir. Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığımızca sunulmakta olup ücretsizdir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Fatih'ten, Evde, Sağlık, Hizmetlerine, Teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı