window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 09:03
 
Gebze’den EAGÜ’leri destekliyoruz!
Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu görüşmeleri için New York'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Gebze’deki BM Teknoloji Bankası ile EAGÜ’lerin bilim ve inovasyon kapasitesini geliştirmelerini destekliyoruz” dedi.
TEKNOLOJİ Haberi
Gebze’den EAGÜ’leri destekliyoruz!

Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu görüşmeleri için New York'ta bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Norveç'in ev sahipliğinde düzenlenen “Filistinlilere Yardım için İrtibat Komitesi” Olağan Bakanlar Toplantısı'na katıldı. Toplantıya ilişkin açıklamada bulunan Çavuşoğlu, “UNRWA toplantısında, uluslararası toplumun UNRWA’ya siyasi ve maddi yardım yapması gerektiğini vurguladık. Ülkemiz, zor zamanlardan geçen Filistinli kardeşlerimize yardım etmeye ve Filistin mültecilerine destek olan UNRWA’ya katkıda bulunmaya devam edecek. BM kapsamında En Az Gelişmiş Ülkeler Bakanlar Toplantısı'nda, kalkınma yardımlarında öncü olan ülkemizin EAGÜ’lerin (En Az Gelişmiş Ülkeler) desteklenmesini öncelik olarak gördüğünü ifade ettik. Gebze’deki BM Teknoloji Bankası ile EAGÜ’lerin bilim ve inovasyon kapasitesini geliştirmelerini destekliyoruz” ifadesini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANLARI İLE GÖRÜŞTÜ

Çavuşoğlu, daha sonra Paraguay Dışişleri Bakanı Antonio Rivas Palacios, Uruguay Dışişleri Bakanı Rodolfo Nin Novoa, Dominik Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Miguel Vargas ve Bolivya Dışişleri Bakanı Diego Pary Rodriguez ile ayrı ayrı ikili görüşmeler yaptı. Görüşmelerde, Dominik Cumhuriyeti ile kültür, bilişim teknolojileri ve diplomatik arşivler, gençlik ve spor alanında iş birliği, milli arşivler arası iş birliği ile TRT ve muadili CERTB arasında iş birliği olmak üzere 5 anlaşma imzalandı. Ayrıca Bolivya ile bir, Karadağ ile de iki anlaşmaya imza atıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze’den, EAGÜ’leri, destekliyoruz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı