Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 13:38
 
Gebze'deki proje için süreç başladı
Gebze'de Teknodrom Değerli Madenler Geri Dön. İth. İhr. San. Tic. A.Ş.tarafından yapılması planlanan Tehlikeli-Tehlikesiz Atık ve Elektronik Kart Geri Kazanımı, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya İşleme projesi ile ilgili olarak hazırlanan son şekli verilen ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonunca yeterli bulundu, nihai kabul edildi.
GÜNDEM Haberi
Gebze'deki proje için süreç başladı

 Komisyonun sonuçlandırdığı Çevresel Etki Değerlendirme Raporu halkın görüş ve önerilerini almak üzere Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde ve Bakanlıkta on(10) gün görüşe açılacak.

BAŞVURABİLİRLER

Bakanlıkça projeyle ilgili karar alma sürecinde bu görüşler de dikkate alınacak. Bakanlık halktan gelen görüşler ışığında rapor içeriğinde gerekli eksikliklerin tamamlanmasını, ek çalışmalar yapılmasını ya da İnceleme Değerlendirme Komisyonunun yeniden toplanmasını isteyecek. Nihai olarak kabul edilen Çevresel Etki Değerlendirmesi Raporu 10 (on) gün halkın görüşüne açıldı, görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na müracaat edebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'deki, proje, için, süreç, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı