Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 14:26
 
Gebze'de sıkı denetim başladı!
İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliği’ne ‘Covid-19 Denetimleri’ konulu gönderdiği genelge gereğince başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlere yönelik sıkı denetimler başladı.
GÜNDEM Haberi
Gebze'de sıkı denetim başladı!

Denetimlere Kaymakam Mustafa Güler, Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, polis memuru ve zabıtalar eşlik etti.
Kaymakam Güler denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada uyarılarda bulunarak şunları söyledi:  “26-27-28-29 Kasım 2020 tarihlerinde tüm il ve ilçelerde, vali ve kaymakamların komisyonlarında; başta pazar yerleri, toplu ulaşım araçları ve alışveriş merkezleri olmak üzere vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlere yönelik yoğunlaştırılmış denetimler yapılacaktır.
Salgınla mücadele kapsamında içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının salgınla mücadelede büyük önem taşıdığı belirtilmektedir.
AVM’lere yönelik denetimlerde alışveriş merkezine yönelik aynı anda bulunabilecek kişi sayısı ve çalışma saatleri kısıtlamasına uyulmasına ağırlık verilecek, pazar yerlerimizde ayrı ayrı olmak üzere pazar yeri yöneticisi belirlenerek kurallara uyulmasından sorumlu olunacak. Pazar yeri yöneticilerimiz denetim ekipleriyle iletişim ve koordinasyonu etkin şekilde sağlayacak.
CEZALAR UYGULANACAK
İlçemiz ana caddeleri, kent meydanı  ana güzergahlar ile  paket servisi ve al götür hizmeti veren müşteri kabul etmeyen yeme içme yerlerinde tedbirlere riayet, sigara, maske ve mesafe konusunda denetimlerimizi gerçekleştirdik.  Ayrıca toplu taşıma yapan araçlar üzerinde, otobüs duraklarında ve ilçemiz otobüs terminalinde HES Kodu uygulaması, mesafe ve yolcu sayısı ile ilgili gerekli kontrollerimizi yaptık. Denetimlerde eksiği görülen kişilere ve işletmelere idari yaptırım cezalarını uygulayacağız. Halkımızdan Covid-19 konusunda daha fazla fedakârlık ve duyarlılık bekliyoruz. Kendi canımızı ve sevdiklerimizin canını kurallara uyarak korumalıyız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, sıkı, denetim, başladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı