window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 10:57
 
Gebze'de Öğrenciler Sağlıklı yaşam için yürüdüler
İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Gebze Tatlıkuyu Vadisi’nde düzenlenen etkinliğe Gebze Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu öğrencileri eşlik etti.
SAĞLIK Haberi
Gebze'de Öğrenciler Sağlıklı yaşam için yürüdüler

Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU yaptığı yazılı açıklamada ; “Farkındalık oluşturmak için bu tarz etkinlikler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
KADIOĞLU konuşmasının devamında ise ; “Çağımızın en büyük sağlık sorunlarından birisi de hareketsiz yaşam düzeni. Gebze’miz hepimizin bildiği gibi sanayi bölgesi ve vatandaşlarımızın çoğunluğunu oluşturacak kesimi ise hareketsiz bir hayat sürdürmekte. Sağlıklı bir yaşam için zaman ayırarak spor ve yürüyüş yapmalıyız. Yürüyüş yapan insanlar hareketsiz insanlara oranla fiziksel ve ruhsal olarak biraz daha sağlıklı yaşam sürebiliyorlar." dedi.
Hareket eden kişilerin daha sağlıklı olduğunu aktaran KADIOĞLU ; "Başta kalp damar hastalıkları olmak üzere birçok hastalığın ilacı hareketli yaşam ve hareket eden kişi sağlıklı yaşar. Doğru beslenme ve hareketli yaşam için vatandaşlarımızda bir farkındalık oluşturduğumuza inanıyorum. Bizim asıl amacımız hareketli yaşamı hayatımızın içine katmaktır.” dedi.
Düzenlenen etkinlik Mehmet Akif ERSOY Ortaokulu öğrencilerinin boy ve kilo ölçümleri eşliğinde son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, Öğrenciler, Sağlıklı, yaşam, için, yürüdüler,
Yorumlar
Haber Yazılımı