Haber Detayı
09 Eylül 2019 - Pazartesi 22:03
 
Gebze'de ilk ders zili o köyde çaldı
Tüm yurtta olduğu gibi bölgemizde de ilk ders zili çaldı. Gebze’de 2019-20 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni programı ilk kez bir köy okulunda düzenlendi. Bu doğrultuda Cumaköy’de bulunan Gayrettepe Rotary Kulübü Ortaokulu’nda gerçekleştirilen programda öğrencilerin heyecanlarına ortak olan protokol, onlara yeni eğitim döneminde başarılar diledi.
EĞİTİM Haberi
Gebze'de ilk ders zili o köyde çaldı

Gebze’de 85 bin öğrenci ve 5 bin öğretmen okulların açılmasıyla birlikte eğitim-öğretim dönemine resmen başladı. Gebze’de eğitim-öğretim yılı açılış programı ilk kez bir köy okulunda düzenlendi. Cumaköy’de bulunan Gayrettepe Rotary Kulübü Ortaokulu’nda gerçekleşen etkinliğe Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, birim müdürleri, meclis üyeleri, muhtarlar, öğrenciler ve aileleri katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Doğan, “Bugün 200 okulda eğitim öğretim yılını resmen başlatmış bulunuyoruz. Geleceğini güvence altına almak isteyen milletler imkânlarını yarının gençlerini eğitmek için kullanmalılar. Onlara değer veren milletler yükselmiş, onları ihmal eden milletler bunun bedelini ağır bir şekilde ödemişlerdir. Bütün milletler bir yarış içerisindedir ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak insanları bizler yetiştireceğiz ve bunun için çok çalışacağız. Sevgili öğrenciler sizler de çok çalışın, ahlaklı olun. Gelecek sizlerin elinde yükselecek” dedi.

BÜYÜKGÖZ: ASIL EĞİTİM AİLEDE BAŞLAR
Doğan’ın ardından kürsüye gelerek öğrencilere seslenen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ise konuşmasında şunlara değindi; “Gençlerimiz ve çocuklarımız bizim geleceğimiz. Burada öğretimle başlıyoruz ancak asıl eğitim ailede başlar. Anne ve babalar olarak onlara en iyi rol model olmak için çaba göstermeliyiz. Eğitimle verdiğimiz değerler, bilgisiyle bütünleşince mükemmel insanlar yetiştirmiş oluruz. Tarihte bilimde en iyileri en harikaları yapmışız. Bu süreçte çocuklarımıza rol model olacak öğretmenlerimize kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Başarıyı okul, aile ve çevre olarak bütünleştirirsek iyi şeyler elde ederiz. Bu bütünlüğü inşallah hep beraber sağlayacağız.”

GÜLER: ÖĞRENCİLERİMİZİ
İLİM VE İRFANLA İŞLEYECEĞİZ

Eğitim-öğretim yılının açılış programında son olarak kürsüye gelen Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, “Çocuklarımız okullarda bizlere emanet edildi. İnşallah onları ilim ve irfanla işleyeceğiz. Yapılacak yatırımın en önemlisi insana yatırımdır. Eğitim sadece çocuklarımıza bilgi depolamak değildir. Onları bilgiyle beraber, iyi ahlakla birlikte vatanını milletini seven nesiller yetiştirmeliyiz. Biz evlatlarımız hem bilgi hem de ahlak ışığında çift kanatlı olarak yetiştirmek istiyoruz. Bilimin irfanın ışığında aklının aydınlatılması, diğer taraftan da kalbinin ruhunun ahlaki ve milli değerlerle aydınlatılmasını istiyoruz. Bu toplumun her ferdinin uhdesinde olan bir görevdir. Biz bunu başarırsak Atatürk’ün bizlere gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkarız. Bu gençlerimizin de bunu başaracağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. Program protokol konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam etti. Protokol üyeleri öğrencilerle birlikte sınıflara çıkarak çocuklara derslerinde başarılar diledi.

Program İstiklal Marşının ardından öğrencilerin hazırladığı şiir, bağlama dinletisi ve tiyatro gösterisiyle başladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, ilk, ders, zili, o, köyde, çaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı