Haber Detayı
23 Aralık 2019 - Pazartesi 09:27
 
Gebze'de 50 milyon dolara yapıldı... Şimdi yıkıldı!
1995 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü tarafından Muallimköy’de yapımına başlanan kampus uzun bir süredir çürümeye terk edilmişti. Kaderine terk edilen bina geçtiğimiz hafta yıkıldı.
EKONOMİ Haberi
Gebze'de 50 milyon dolara yapıldı... Şimdi yıkıldı!

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, şimdiki adıyla Gebze Teknik Üniversitesi Muallimköy Kampüsü Projesi rahmetli eski Rektör Prof. Dr. Ahmet Ayhan tarafından 1994 yılında altyapısı başlatılmıştı. Projesini Profesör Mimar Ahmet Vefik Alp hazırlamıştı.

1995 YILINDA YAPIMINA BAŞLANMIŞTI

1995 yılında büyük ümitlerle temeli atılan ve 50 milyon dolar harcanarak başlanan Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Muallimköy Kampüsü 5 yıl sonra kaderine terk edildi. Biten 2 bina, müteahhitten eksik teslim alınmış, bakımsız bırakılmış ve kaderine terk edilmişti.

ALKOLİKLERİN MEKANI OLMUŞTU

Yapımı bitme aşamasına geldikten sonra yaklaşık 20 yıl atıl durumda bekletilen kampus binası Bilişim Vadisi’nin yapılması sonrası bina Bilişim Vadisi bünyesine alınmıştı. Son yıllarda alkoliklerin ve uyuşturucu kullanıcılarının mekanı olan metruk bina geçtiğimiz aylarda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Bilişim Vadisini ziyaretinde tekrar gündeme geldi. Metruk binayı gören Bakan Varank yıkılması talimatını vermişti. Bakan Varank’ın talimatının ardından geçtiğimiz hafta yıkımına başlanan metruk bina yerle bir edilerek yok edildi.

gyte.jpg

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, 50, milyon, dolara, yapıldı..., Şimdi, yıkıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı