window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:56
 
Gebze'de 1264 işyeri ve fabrika yasak günlerde de çalışacak!
16-19 Mayıs tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağı kararına rağmen Gebze’de, kaymakamlık 1264 işyeri ve fabrikayı yasak kapsamı dışında bıraktı.
SİYASET Haberi
Gebze'de 1264 işyeri  ve fabrika  yasak günlerde de çalışacak!

Gebze’de, kaymakamlık 1264 işyeri ve fabrikayı yasak kapsamı dışında bıraktı. Kaymakamlık çalışması zorunlu sektörlerle yakından uzaktan ilgisi olmayan sektör ve işyerlerine de çalışma izni verdi. Çiğköfteci, yufkacı, Mercedes yetkili servisi gibi işyerleri de yasak kapsamı dışında tutulurken, peyzaj ve dancılık, kozmetik, gayrimenkul, orman ürünleri, körük, pet şişe geri kazanım, güneş enerjisi sistemleri, elektronik kart, vidanjör, doğalgaz tesisatı, otomobil kliması ve çatı çözümleri gibi sektörlerden işyeri ve fabrikalara da muayet getirildi. 
“GÖSTERMELİK BİR KARAR”
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Emek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, salgın başladığından bu yana Gebze ve çevre ilçelerde işçi ve emekçiler için hiçbir önlem alınmadığını belirterek “Son olarak 16-19 Mayıs tarihlerini kapsayan sokağa çıkma yasağı kararı alındı ama bu karar göstermelik bir karardır. Çünkü tablo orta, tam 1264 rma-fabrika üretime, çalışmaya devam ediyor. Kaymakamlık tarafından sermeye çevrelerine yapılan bu jest nedeniyle yüz binin üzerinde işçi hastalık riskiyle baş başa bırakılmıştır” dedi. 

Kaynak: Evrensel

 
 
 
  •  
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze'de, 1264, işyeri, , ve, fabrika, , yasak, günlerde, de, çalışacak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı