Haber Detayı
02 Ağustos 2019 - Cuma 14:23
 
Gebze Buz Akademi sezonu tamamladı!
Profesyonel eğitim anlayışı; sporu ve sporcuyu merkeze alan vizyonuyla, bireyleri buz sporları ile tanıştırmak; geleceğin buz pateni ve buz hokeyi sporcularını yetiştirmek amacıyla Gebze’de kurulan Gebze Buz Akademi (GBA) birinci sezonunu geçtiğimiz günlerde başarıyla tamamladı.
SPOR Haberi
Gebze Buz Akademi sezonu tamamladı!

Gebze, Yenikent Mahallesi. 2403. Sokakta 2019 yılında, spor bilimleri uzmanları, akademisyenler ve federasyon yöneticileri yönetiminde; ülkemizdeki buz sporlarının gelişimine destek olmak, genç nesillere buz sporlarını sevdirmek; buz hokeyi altyapı ve milli takım oyuncuları ile artistik buz pateni sporcuları yetiştirmek vizyonuyla hizmet vermeye başlayan Gebze Buz Akademi, birinci sezonunu mutluluk ve başarıyla kapattı. Kocaeli bölgesinin profesyonel ve akademik eğitim veren tek buz sporları kursu olan Gebze Buz Akademi, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul’dan buz sporlarına ilgi duyan sporseverleri dönem boyunca buz ile tanıştırdı.
BUZ SPORLARINI SEVDİRDİK
Her yaş grubundan çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin çoğu, buz sporlarıyla ilk defa Gebze Buz Akademi’sinde tanışırken, GBA'nın kurucularından Spor Bilimci Tayfur Özkan sezonu şu şekilde değerlendirdi; “Küçük yaş gruplarında buz sporlarını çocuklarımıza oyunla, eğlenceyle sevdirmeyi amaçladık. Öncelikli hedefimiz buz sporları sevmeleri oldu. Daha büyük yaş gruplarında akademik ve profesyonel bir yaklaşım ve antrenman programıyla kısa sürede sporcularımızda gözle görülür gelişmeler sağladık. Bu grupta sporcularımızın performansı kadar zihinsel ve duygusal durumlarını da önemsedik. Teknik becerilerle beraber sporcularımızın sosyal ve duygusal zekalarının da gelişmesini sağlamak bizim için öncelikli oldu.”
SPORLA BİRLİKTE ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİ
Gebze Buz Akademi, sporun yanı sıra anneler günü, babalar günü programları,  İstanbul Sea Life Akvaryum gezisi gibi birçok etkinliğe de ev sahipliği yaptı. Sporcu-aile- eğitmen arasında doğru kurulan köprülerin genç sporcuların başarısı ve mutluluğu için temel olduğuna inanan Gebze Buz Akademi; sezon sonunda ise  sporcuların aileleri, sporcular  ve eğitmenlerin katıldıkları keyifli bir piknik organizasyonunda bir araya geldiler. Bilgi ve vizyon paylaşımlarının yapıldığı organizasyonda sporcu ailelerinin ve çocukların kaynaşmaları ile Gebze Buz Akademi sezonu mutluluk ve başarı ile kapattı. 
YENİ SEZON İÇİN KOLLAR SIVANDI
Gebze Buz Akademi, yeni sezonu Eylül ayında açmaya hazırlanıyor. Eylül ayında duyurusunu yapacağı yeni dönemin hazırlıklarına odaklanan Akademi yönetim ve eğitim ekibi, şimdiden yeni sezonun heyecanını yaşamaya başladı.  Buz sporu sevdalıları, öğrenciler yeni dönem kayıtları için 0552 434 10 35 numaralı telefondan bilgi alabilecekler.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Buz, Akademi, sezonu, tamamladı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı