Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 15:09
 
Fatih Devlet'te Diyaliz Ünitesi Hizmet Vermeye Başladı
Gebze Fatih Devlet Hastanesi sunmuş olduğu özellikli sağlık hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek bugün itibariyle Diyaliz Ünitesinde hizmet vermeye başladı.
SAĞLIK Haberi
 Fatih Devlet'te Diyaliz Ünitesi Hizmet Vermeye Başladı

Geçtiğimiz hafta tescil ve ruhsatlandırma işlemleri tamamlanan ve Bakanlığımız tarafından verilen onay sonrasında, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi bugün itibariyle alınan beş hasta ile hasta kabulüne başladı.

10 yatak kapasiteli olan Diyaliz Ünitesi, ilk etapta haftanın 6 günü sabah ve öğleden sonra seansları olmak üzere 2 Hekim, 1 Hemşire, 3 Diyaliz Teknikeri, 2 Temizlik Personeli ve 1 Şoför ile bölge halkına hizmet verecektir. Hastalarımız hastanemize ait servis ile evlerinden alınıp tedavilerinin ardından tekrar servis ile evlerine bırakılacaktır.

Gebze bölgesindeki diyaliz hastalarına hizmet verecek olan çok önemli bir üniteyi daha hizmete açmanın gururunu yaşadıklarını ileten Gebze Fatih Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Gökhan Nalbant; “Hedefimiz göreve geldiğimiz gün devraldığımız görev bayrağını hep ileriye taşıyarak milletimize hizmet etmekti. Bu süreçte ilk önce yeni hizmet binasına taşınma işini bitirdik. Daha sonra yoğun bakım yatak kapasitesi artırımı yaparak il içi ve il dışı sevkleri azaltmaya çalıştık. Palyatif bakım merkezi gibi özellikli birimleri bölge halkının hizmetine açarak koyduğumuz hedef doğrultusunda ilerliyoruz. Bugün itibariyle de Diyaliz Ünitesinde hizmet vermeye başladık. Bundan sonra da Gebze Bölgesinin ihtiyacı olan özellikli birimleri açmaya devam edeceğiz. Diyaliz Ünitesinin tüm bölgeye hayırlı olmasını diliyor, açılması için yoğun bir tempoyla çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Fatih, Devlet'te, Diyaliz, Ünitesi, Hizmet, Vermeye, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı