window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} g
Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 18:16
 
Farabi, hizmet kalitesini artırıyor
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Akciğer Kanseri ameliyatları kapalı olarak yapılıyor.
SAĞLIK Haberi
Farabi, hizmet kalitesini artırıyor

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor. Günümüzde de önemli bir sorun haline gelen akciğer kanserlerinin cerrahi tedavisi Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde göğüs cerrahisi uzmanı doktor Op. Dr.Hatice Eryiğit Ünaldı tarafından torakoskopik cerrahi VATS yöntemiyle yapılmaya başlandı.Yapılan ameliyatlar ile akciğer kanseri/ kitle/ kist, mediasten/ timus bezi hastalıkları, pnömotoraks- akciğer sönmesi-, aşırı el-koltukaltı- ayak terlemesi, göğüs duvarı hastalıklarının tedavisi gerçekleştirilmektedir. Ameliyatların pek çoğu kapalı – video yardımlı torakoskopik cerrahi (VATS)- olarak uygulanmaktadır.

2 SAAT İÇERİSİNDE YÜRÜYORLAR
Akciğer kanseri erken tanı konulduğunda cerrahi ile tedavi edilebilir bir hastalıktır. Önceki yıllarda torakotomi denilen ve uzun cilt kesileri ile yapılan ameliyat, görüntüleme sistemleri yardımıyla kapalı -(VATS)- yapılmaktadır. Hastalar ameliyat sonrası ilk iki saat içerisinde yürüyebilmekte, ağrıları daha az olmakta ve torakotomi yapılan hastalara göre daha erken taburcu edilmekte ve günlük yaşantılarına daha hızlı geri dönmektedirler.

GÜNCEL YÖNTEMLER SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR
Yapılan kapalı akciğer ameliyatının(torakoskopik) bazı üstünlüklerinin olduğu bilgisi verilerek; bunlardan başlıcalarının ameliyatın kısa sürmesi ve ameliyat sonrası ağrının daha az hissedilmesi, ameliyatların komplikasyonları ve hastanede kalış süresi de az olması, ameliyat sonrası yoğun bakım gerekmediği ve hastanın daha kısa sürede normal hayatına geri dönmesi gibi avantajlarının olduğu belirtildi. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş tarafından verilen bilgide, hastanede tıbbi güncel yöntemlerin sürekli olarak yakından takip edildiğini söyleyerek, verilerek hastanenin üroloji kliniğinde de laparoskopik cerrahi işlemlerin yapılmaya başlandığı dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Farabi,, hizmet, kalitesini, artırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı